×

Jak zrobić idealną kreskę eyelinerem

Pragniesz hipnotyzować spojrzeniem? Z naszego poradnika dowiesz się jak zrobić ładną kreskę eyelinerem i wyglądać równie stylowo, jak hollywoodzka gwiazda albo królowa Kleopatra.

Jak zrobić kreskę eyelinerem krok po kroku

Kreska kresce nie równa. Podobnie rzecz się ma z instrukcjami obsługi eyelinera zamieszczonymi w sieci. Przekonałam się o tym, wertując dziesiątki stron internetowych i czytając rozmaite artykuły z kategorii make-up oka. Testując poszczególne metody, wypracowałam własny sposób. Chcesz wiedzieć, jak opanować trudną sztukę makijażu i namalować perfekcyjną kreskę? Zapraszam do lektury.

Krok pierwszy: Wszystko zaczyna się na zakupach, do których warto się przygotować. Powód? Sklepowe półki uginają się pod ciężarem kosmetyków, a personel może polecić pierwszy lepszy eyeliner. Nie podważam kompetencji sprzedawców, jednak brak dostatecznej wiedzy, jest powszechnym zjawiskiem. Idź do zaufanego sklepu albo polegaj na sobie. Wszak nie masz ochoty tracić czasu i pieniędzy na nieudane zakupy. Aby tego uniknąć, zachęcam do nabycia eyelinera w pisaku. Jest to narzędzie dedykowane początkujący. Gadżet ten jest niezwykle prosty w obsłudze – przypomina malowanie zwykłym mazakiem. Gwarantuję, że eyeliner w pisaku wyczarujesz na powiece idealną kreskę. Ale uwaga: unikaj tych z twardą końcówką, ponieważ trudno nimi operować. Gdy opanujesz manewry eyelinerem, wymienisz pisak na cienki pędzelek.

I jeszcze słowo o zakupach. Podobnie jak produkt, kolor również nie powinien być dziełem przypadku. I tak uniwersalna czerń świetnie sprawdza się u osób z rzadkimi rzęsami. Dla blondynek polecane są kreski w kolorze granatu i brązu. Z kolei miłośniczki odważnych akcentów powinny sięgnąć po barwne eyelinery.

jak zrobić kreskę eyelinerem

Krok drugi: Zanim przystąpisz do malowania kreski, nałóż krem na powieki, a następnie bazę pod cienie. Dzięki temu wygładzisz skórę i unikniesz obsypywania się cieni. Jeśli masz podkrążone oczy, użyj korektora. Nałóż cienie na powiekę – dostosowane do okazji, twojego typu urody i pory dnia. Pamiętaj, diabeł tkwi w szczegółach, dlatego wcześniej wyreguluj brwi.

Krok trzeci: Trudno jest wykonać piękną kreskę za pierwszym razem. Ale nie zniechęcaj się i trenuj wytrwale. Praktyka czyni mistrza! Doskonale wiem, o czym piszę, ponieważ mam na koncie wiele falistych zupełnie niepodobnych do niczego. A najmniej do makijażu gwiazd.

Nie wykonuj makijażu w powietrzu, to przepis na kompletną klapę. Usiądź wygodnie i oprzyj łokcie o stół. Namaluj na powiece dwa punkty – na początku i końcu, a następnie połącz je zgrabną linią. Nie otwieraj oka. Odczekaj chwilę, aż eyeliner zaschnie, inaczej kreska odbije się na powiece.

W przypadku braku stolika oprzyj lewą rękę na policzku i wspierając na niej prawą dłoń, przystąp do działania. Maluj cienką kreskę tuż przy linii rzęs, zaczynając od wewnętrznego kącika oka.

Krok czwarty: Narysuj cienką linię w kierunku brwi, zaczynając od zewnętrznego kącika oka przy górnej powiece. Optymalny kąt nachylenia kreski wyznacza dolna linia oka. Kreska na górnej powiece stanowi jej przedłużenie. Błędem jest sugerowanie się górną powiekę. Na tym etapie określasz długość kreski. Taki trik optycznie otworzy oko, podniesie powiekę i stworzy słynny kocie efekt.

Krok piąty: Połącz linie wcześniej namalowaną przy rzęsach z jej końcem. Powstały kontur dokładnie wypełnij eyelinerem. Sprawdź, czy obie kreski są równe. Ewentualne niedoskonałości usuń suchym patyczkiem do uszu. Użycie nawilżonego wacika może zepsuć makijaż.

Może Cię zainteresować

zamknij