×

Jak zapomnieć o byłym facecie? Poradnik dla nieszczęśliwie zakochanych

Jak zapomnieć o byłym facecie? Jak poradzić sobie z bólem po rozstaniu? Takie pytania najczęściej padają ze strony kobiet, które choć raz w życiu były nieszczęśliwie zakochane. Rozstania nie należą do najłatwiejszych. W gruncie rzeczy, to najmniej przyjemna część nieudanego związku. Jak sobie z tym poradzić?

Jak zapomnieć o byłym?

Coś nie zagrało, nie dogadywaliście się, doszło do zdrady, a może z powodu używek typu alkohol lub narkotyki. Postanowiłaś skończyć ten związek lub on zrobił to pierwszy, a teraz pojawiła się pustka i żal. Zastanawiasz się, „jak zapomnieć o byłym facecie, którego kocham”? albo „jak zapomnieć o byłym mężu, który kiedyś przysięgał mi miłość?”.

Złamane serce trudno posklejać, a ból może trwać miesiącami. Życie jednak mamy tylko jedno i szkoda marnować swój czas na nieustanne rozpamiętywanie przeszłości. Siedzenie i płakanie po kątach może tylko zaszkodzić Twojej urodzie. 

Trzeba wziąć się w garść. Jest naprawdę wiele rzeczy, które leczą złamane serce. Wszystko zależy od Ciebie! Nie zapomnisz o byłym w ciągu kilku dni. Zazwyczaj potrzeba na to trochę czasu. U jednych trwa to krócej, u innych dłużej.

Patrz jednak na siebie! To ty musisz podjąć tą ważną decyzję w swoim życiu. Zapytaj się sama siebie – czy jestem już gotowa zapomnieć o byłym chłopaku?

Skoro tutaj trafiłaś, to postawiłaś właśnie pierwszy krok na drodze do zapomnienia o byłym. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy kilka rad o tym, jak zapomnieć o byłym facecie. Warto systematycznie wprowadzać je w życie, a Twoje serce wkrótce powinno otworzyć się na nową miłość.

Jak zapomnieć o byłym facecie?

Według lek. Tomasza Nęckiego „rozstanie nie jest dobrym i łatwym momentem w życiu, a umiejętność dostrzeżenia jego pozytywów przychodzi dopiero po jakimś czasie”. Dlatego warto wziąć sobie do serca poniższe porady.

1. Unikaj kontaktu z byłym facetem

Po rozstaniu jesteśmy bardzo ciekawi, co słychać u drugiej osoby. Czasami nawet zamieniamy się w typowych stalkerów. Śledzimy ich konta na Facebooku, Instagramie, itd. a nasze serce drży za każdym razem, gdy pojawia się nowy post. Czas z tym skończyć! W końcu jak zapomnieć o facecie, kiedy nieustannie go śledzimy? Zwłaszcza, że na początku rozstania nieustannie rośnie w nas pokusa napisania mu kilku słów prawdy i uświadomienie po raz kolejny, jak jest beznadziejny.

Najlepiej od razu usunąć byłego ze znajomych, a także unikać z nim jakichkolwiek kontaktów. Rozstanie to w końcu rozstanie. Po co zostawiać po sobie kolejne niemiłe wspomnienia.

2. Pozwól emocjom na wytchnienie

Złym pomysłem jest katowanie się wspólnymi zdjęciami z przeszłości, słuchaniem ulubionych piosenek, czy odwiedzaniem „waszych” miejsc. Najlepiej zaraz po rozstaniu schować je do pudełka i wynieść na strych. Czasami w gniewie możemy się też posunąć do spalenia niektórych pamiątek. Jednak nie warto tego od razu robić. Należy ochłonąć, dać emocjom wytchnienie i na zimno przekalkulować sprawę. Niektóre rzeczy mogą nam się przydać jako przestroga na przyszłość.

3. Wypróbuj nowe rzeczy

Siedzenie w domu i pogrążanie się w coraz większej rozpaczy na nic się nie zda. Gdy człowiek nic nie robi, to myśli. Najczęściej właśnie o rozstaniu z byłym. Zamiast więc popadać w bezczynność, wróć do spraw, które robiłaś przez związkiem, a na które później nie miałaś czasu. Wypróbuj też nowe rzeczy: bieganie, czytanie, albo zapisz się na kurs gotowania. Napisz też do znajomych i wyjdź z domu. Czas spędzony wśród innych osób pomaga skutecznie zapomnieć o bieżących problemach.

4. Pamiętaj: Nie jesteś beznadziejna!

Po rozstaniu zaczynamy wmawiać sobie różne rzeczy. Doszukujemy się powodu w samej sobie. Odszedł ode mnie, bo byłam za gruba, za głupia, zbyt brzydka albo nie umiałam czegoś zrobić. To bardzo złe myślenie. To, że nie wyszedł nam związek, nie musi wcale oznaczać, że czegoś nam brakuje.

W chwilach zwątpienia warto przemyśleć sobie kilka spraw: przypomnieć sobie o wszystkich życiowych osiągnięciach, czy to, za co cenią nas inne osoby. Niewątpliwie znajdzie się wiele rzeczy, w których jesteśmy niezastąpieni.

5. Nie zamykaj się na innych

Pamiętaj, że życie nie kończy się na byłym. Jak zapomnieć o facecie, którego kochałam? Przede wszystkim pozwól sobie pomóc. Masz jeszcze przecież rodzinę i przyjaciół. Im najbardziej na Tobie zależy. Warto więc z nimi porozmawiać, wyżalić się, uwolnić z siebie negatywne emocje. To właśnie oni pomogą ci spojrzeć na rozstanie z zupełnie innej strony. Może nie wiedzą o wszystkim, ale z pewnością obserwowali wasz związek. A ich zdanie może Cię zupełnie zaskoczyć.

Jak zapomnieć o facecie – pomoc psychologa

Rozstanie to nie koniec świata, choć bardzo boli. Pamiętajcie, aby nie zatracić najważniejszej osoby na świecie — czyli siebie.

A jeśli mimo stosowania powyższych rad, nadal nie wiesz, jak zapomnieć o byłym, psycholog Ci pomoże. Nie wstydź się prosić o pomoc specjalisty.

Źródła: www.poradnikzdrowie.pl, tipy.interia.pl, www.ofeminin.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), pixabay.com

Może Cię zainteresować

zamknij