×

Wstrząsające zdjęcia pokazują skutki niszczycielskiego huraganu Irma. Szkody są ogromne

Kontrastujące zdjęcia pokazują jak wielkie szkody wyrządził huragan Irma na Karaibach w zaledwie kilka godzin.

Fotografie ukazują stopień zniszczeń na wyspach. Wichura chwilami osiągała prędkość 300 km/h. Porty lotnicze, luksusowe hotele, porty, bary i całe przystanie zostały zrównane z powierzchnią ziemi. To jednak nie koniec Irmy. Niszczycielski żywioł kontynuuje swoją drogę w stronę Stanów Zjednoczonych przez Haiti i Republikę Dominikany. Szacuje się, że na drodze huraganu mieszka około 49 milionów ludzi.

Liczba zgonów nie jest znana. Służbom ratowniczym trudno jest oszacować liczbę ofiar, szczególnie, że inspekcja zniszczonych wysp nadal się nie zakończyła. Wiele osób nadal uważa się za zaginione. Na oczach rodziców zginęła 2-letnia dziewczynka, gdy rodzina próbowała wydostać się z zawalonego domu.

Komunikacja z obszarami dotkniętymi przez Irmę jest utrudniona. Wiele osób zostało pozbawione domu, część wysp jest zupełnie odcięta. Drogi i systemy telekomunikacyjne zostały zniszczone, a odbudowa zajmie miesiące jeśli nie lata.

Siła Irmy zniszczyła delfinarium na Wyspach Dziewiczych.

Tak wygląda większość hoteli. Woda wdarła się ponad budynkiem do atrium.

Z popularnego baru położonego na St Martin nie zostało wiele.

Luksusowy hotel Eden Rock na St Barts był ulubionym miejscem gwiazd takich jak Tom Hanks, Jennifer Lopez czy Jessica Alba.

Zatoka Paraquita na Wyspach Dziewiczych.

Kolejna plaża, która została zrównana z ziemią.

Lotnisko na St Martin również zostało zniszczone.

Tak wygląda port na St Martin po uderzeniu Irmy.

Wiele osób straciło dach nad głową, a wraz z nim cały dobytek.

Polecane

Może Cię zainteresować