×

Chodzisz późno spać, bałaganisz i zdarza się, że przeklniesz? Wbrew pozorom to naprawdę dobry znak!

Złościłeś się i wpadałeś w szał, gdy w dzieciństwie rodzice kazali Ci sprzątać pokój, wysyłali Cię wcześniej do łóżka i krzyczeli za używanie wulgaryzmów i przeklinanie? Twoje zachowania są jak najbardziej wytłumaczalne! Badania dowodzą, że może to być związane ze wzrostem Twojego IQ!

Inteligentni ludzie używają więcej przekleństw

Często słyszymy, że ludzie, którzy używają wulgaryzmów mają „ograniczone słownictwo”. Popatrz na to też z drugiej strony – ci którzy nie korzystają z jakichkolwiek przekleństw to ci, którzy ograniczają swoje własne słownictwo, ponieważ celowo używają mniej słów od innych. To by oznaczało „dekonstrukcję” mitu o przekleństwach!

Wyniki badań pokazały, że ludzie, którzy używają więcej przekleństw w ciągu minuty, często charakteryzują się wyższym poziomem IQ. Wykazano również, iż słownictwo „bogate” w przekleństwa oznacza raczej siłę retoryczną, a nie próbę ukrywania werbalnych deficytów.

inteligentni-ludzie-1

Inteligentni ludzie są nocnymi markami

Lubisz kłaść się spać późno? To również może być znakiem ponadprzeciętnej inteligencji! Prezydent Obama, Charles Darwin, Winston Churchill, Keith Richards i Elvis Presley są znani właśnie z aktywności nocnej. Tak więc jeśli masz tendencję, aby zasypiać później niż Twoi rówieśnicy, to może być dobry znak!

Bałagan na biurku i inteligencja idą ze sobą w parze

Jeśli masz tendencję do zostawiania bałaganu po sobie, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Badacze z Uniwersytetu w Minnesocie dowodzą, że bałagan na biurku geniuszy, jest faktycznie powiązany z ich inteligencją. Jak to wytłumaczyć? Jeśli nie poświęcasz dużo czasu na sprzątaniu wokół siebie, Twój umysł jest zajęty prawdopodobnie innymi, ważniejszymi sprawami.

inteligentni-ludzie-2

Należy oczywiście pamiętać o najważniejszym – co za dużo to niezdrowo.

Niech przekleństwo nie będzie głównym składnikiem Twoich wypowiedzi, nieprzespana noc nie będzie odbijała się na Twoim zdrowiu, a bałagan w Twoim pokoju nie będzie przeszkadzał w normalnym przemieszczaniu się.

Może Cię zainteresować

zamknij