×

13 imion, które najczęściej należą do geniuszy. Osoby z tej listy są kreatywne i inteligentne

Część z Was z pewnością bardzo się ucieszy, czytając ten artykuł. Istnieje bowiem pewne prawdopodobieństwo, że ich imiona znajdą się na tej liście. Portal MooseRoots opracował listę imion, charakterystycznych dla geniuszy. Lista powstała na podstawie analizy imion najbardziej znanych geniuszy.

Przyszłość zapisana w imieniu

Wiele mówi się o tym, że imiona niosą w sobie pewien przekaz. W końcu każde imię o pochodzeniu greckim lub łacińskim  posiada pewne znaczenie, a jego zadaniem jest przede wszystkim skrótowe opisanie charakteru człowieka. W dzisiejszych czasach zapomniano o tym fakcie, a rodzice zazwyczaj wybierają imię w wyniku inspiracji znaną gwiazdą lub sportowcem. Niekiedy, po prostu „podoba” im się dane słowo.

Okazuje się, że imiona mogą mieć wpływ na to, czy dana osoba okaże się szczególnie utalentowanym intelektualistą. Poniższe zestawienie zawiera polskie imiona, które najczęściej noszą geniusze. Dodatkowo, zamieszczono krótką charakterystykę osób o podanych imionach.

Imiona żeńskie:

 • Maria

Maria jest prawdziwą choleryczką, przez co niekiedy może być trudno z nią wytrzymać. To kobieta zdecydowana, pracowita, przy tym nieco chmurna i zaborcza, ale posiadającą ogrom czułości oraz miłości.

 • Elżbieta

Elżbieta to prawdziwa królowa. Kobieta dystyngowana, elegancka i pełna klasy. Potrafi kierować ludźmi, w razie potrzeby wykazując wiele sprytu.

 • Anna

Anna to kobieta zaangażowana w sprawy rodzinne bardziej niż towarzyskie czy zawodowe. Lubi wygodne i spokojne życie, dlatego na męża poszukuje mężczyzny z zasobnym portfelem lub perspektywami.

 • Zuzanna

Zuzanna często szybciej działa, niż myśli. Dzięki temu potrafi błyskawicznie pokonać napotkane przeszkody i odnaleźć najprostszą drogę prowadzącą do obranego celu.

 • Alicja

Alicja to zaradna i twórcza kobieta. Jest silna i ambitna, ale nie walczy o pozycję zawodową i sukcesy. Wybiera zawody oparte na współpracy z ludźmi i niesieniu pomocy innym.

 • Dorota

Dorotę wyróżnia wielkie opanowanie, pozwalające stawiać czoła trudnym sytuacjom. W niektórych okolicznościach staje się jednak agresywna.

Imiona męskie:

 • Jan

Jan jest sprawiedliwy i pracowity. Szanuje obyczaje, kulturę i doświadczenia ludzi. Charakteryzuje go wyjątkowa inteligencja.

 • Robert

Robert to choleryk o silnej pobudliwości i dużej aktywności. Zdecydowanie czerpie z życia pełnymi garściami. Jego zaletami są przebiegłość, dar dyplomacji, ogromna siła przekonywania i mimo wszystko cierpliwość.

 • Karol

Karol jest osobą, która musi mieć jasno wytyczony cel. Gdy już go obierze, nic nie jest w stanie mu przeszkodzić. To bardzo przebojowy mężczyzna.

 • Dawid

Dawid to bardzo aktywny i ruchliwy mężczyzna. Potrzebuje uczestniczyć w życiu świata – koniecznie do wszystkiego musi się mieszać, doradzać, wybierać, zmieniać, inaczej czuje się niepotrzebny, a więc nieszczęśliwy.

 • Jakub

Jakub jest mężczyzną ruchliwym i próbuje zawojować cały świat. Lubi uczestniczyć w życiu innych – wszystko wiedzieć, doradzać, wybierać, aż do przejęcia sterów.

 • Jerzy

Jerzy ma wszechstronne zainteresowania i bardzo bystry umysł. Nie brak mu oryginalnych pomysłów, twórczej wyobraźni a także zapału.

 • Paweł

Paweł charakteryzuje się precyzyjnym umysłem, prawie zawsze udaje mu się to, co zamierzył, chociaż jest dość humorzasty i uparty. Nie jest łatwo się z nim przyjaźnić.

Nie należy się jednak bezwzględnie sugerować tym zestawieniem. Biorąc pod uwagę, częstość występowania imion, łatwo się domyślić, że większe jest prawdopodobieństwo na znalezienie się geniusza wśród osób o imieniu Maria (w 2017 roku w Polsce nadano to imię 5408 razy) niż np. Bogna (zaledwie 33 razy).

[wp_quiz id=”568″]

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.msn.com
Fotografie: Freepik.com

Może Cię zainteresować