Kategorie Życie

Nadała córeczce nietypowe imię. Teraz, kiedy dziewczynka ma już 3 lata, bardzo tego żałuje

Jakie imię nadać swojemu dziecku? To dylemat, z którym boryka się wielu przyszłych rodziców. W końcu chyba każdy chce, aby było ono wyjątkowe, a w niedalekiej przyszłości podobało się przede wszystkim synowi bądź też córce. W związku z tym przyszłe matki chcąc upewnić się, że wybiorą najlepszą z możliwych opcji, zaczynają szukać inspiracji dla imion dla dzieci w sieci, co nie zawsze okazuje się najlepszym rozwiązaniem. Przekonała się o tym świeżo upieczona mama, która opisała wszystko na forum dla rodziców Mumsnet.

To było dla niej wymarzone imię

Autorka wpisu dała swojej córce wymarzone imię, za którym kryło się także sentymentalne znaczenia. Nie miała więc najmniejszych wątpliwości, kiedy chrzciła dziecko, że podjęła słuszną decyzję. Wszystko jednak do czasu.

Imię córki wkrótce przestało jej się podobać, a wszystko przez nieznajomych, którzy postanowili wyjawić, co na ten temat myślą.

Nadała córeczce nietypowe imię. Teraz, kiedy dziewczynka ma już 3 lata, bardzo tego żałuje
Wikimedia Commons

Moja córka ma 3 latka i dałam jej na imię Evelyn. Nigdy, przenigdy nikt nie nazwał jej Evie (nawet raz), a za jej imieniem kryje się sentymentalne znaczenie. Przed narodzinami córki nigdy nie wchodziłam na portale i nigdy nie spotkałam żadnej dziewczynki o tym imieniu, więc nie miałam pojęcia, że to imię jest popularne. Bardzo smuci mnie fakt, że na takich portalach to imię zawsze jest określane jako “nudne” albo wręcz “okropne”. Rzadko kiedy spotykam się z pozytywnymi opiniami na temat tego imienia i teraz bardzo żałuję, że nie nazwałam córki Eliza. Nie wiem, co zrobić, żeby imię mojej córki znów zaczęło mi się podobać. Może nie powinnam więcej wchodzić na takie strony? Ale uwielbiam je przeglądać i szukać inspiracji na imię dla kolejnego dziecka. Czy którakolwiek z was miała podobny problem?

Nadała córeczce nietypowe imię. Teraz, kiedy dziewczynka ma już 3 lata, bardzo tego żałuje

Reakcja czytelniczek forum

Kiedy wpis kobiety pojawił się na portalu Mumsnet, pozostałe czytelniczki forum niemal natychmiast doradziły autorce wątku, żeby nie przejmowała się tym, co mówią i myślą inni ludzie. W końcu każdy ma swoje gusta i preferencje, a to imię przecież bardzo jej się podobało.

Myślę, że to piękne imię! Nie możesz zawsze każdego zadowolić – i nie powinnaś. Wybrałaś to imię z osobistych powodów. Kogo obchodzi to, co myślą inni!

Zignorowałabym negatywne komentarze ze stron parentingowych. Niektórzy ludzie są dziwini, nietaktowni i po prostu nieuprzejmi. Evelyn to urocze imię

Nigdy nie zrozumiem, dlaczego ludzie szukają opinii innych na temat swoich wyborów imion dla dzieci. Wszyscy jesteśmy inni. Podobają nam się inne ubrania, inne style dekoracji wnętrz. Branie pod uwagę opinii mam z Internetu to tak, jakby wyjść na ulicę i zacząć krzyczeć: “Jak powinnam nazwać swojego pierworodnego?” – czytamy w komentarzach

Zgadzacie się z komentarzami internautek?

_________________________________
*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Napisz do nas, jeśli spotkała Cię historia, którą chcesz się podzielić: [email protected]