×

Uczniowie z Dąbrowy Górniczej nagrali swoją wersję znanej piosenki. Trudno się nie wzruszyć

Uczniowie Prywatnych Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie z Dąbrowy Górniczej nagrali genialny cover hitu Johna Lennona „Imagine”. Pomysł na odtworzenie w takiej, a nie innej wersji jednego z najpiękniejszych utworów nie wziął się znikąd. To reakcja na śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, a jednocześnie akcja przeciwko mowie nienawiści, o której w ostatnim czasie mówi się tak wiele.

„Wiemy, że jest nas więcej!”

Teledysk, który został przygotowany przez uczniów, ma piękny przekaz. Zachęca do dzielenia się dobrem, bo tylko wtedy możemy stworzyć lepszy świat, w którym każdy będzie mógł poczuć się bezpiecznie.

Jeżeli tak jak my, chcecie stworzyć lepszy świat bez nienawiści i agresji to posłuchajcie i wyślijcie w świat. Bo wiemy, że jest nas więcej! – mówią o swoim projekcie uczniowie

Młodzi ludzie jak nigdy dotąd całym sercem i z ogromnym zrozumieniem śpiewali słowa piosenki. Chcemy, aby nasz apel dotarł do każdego. Dzieciaki mocno wierzą w lepszy świat, w którym chcą żyć – dodała Aleksandra Jabłońska-Błokowska, nauczycielka dąbrowskiej młodzieży w rozmowie z sosnowską „Gazetą Wyborczą”

Warto zaznaczyć, że zdjęcia do klipu trwały zaledwie jeden dzień.

Piękne wykonanie młodych artystów możecie zobaczyć poniżej. To właśnie dzięki takim ludziom świat staje się piękniejszy!

Może Cię zainteresować