×

Ile płaci się za udział w Kuchennych Rewolucjach? Magda Gessler w końcu wyznała prawdę

Program TVN, w którym znana restauratorka pomaga przywracać świetność lokalom gastronomicznym, ma duże grono fanów. Niewątpliwie Gessler uratowała przed upadkiem wiele restauracji w Polsce, których właściciele są bardzo wdzięczni pani Magdzie. Jeśli zastanawiacie się, jak wysokie jest wpisowe do programu i ile płaci się za udział w Kuchennych Rewolucjach, koniecznie przeczytajcie artykuł. Ujawniamy sekrety produkcji.

Ile płaci się za udział w Kuchennych Rewolucjach?

Program Kuchenne Rewolucje gości na antenie TVN od 2010 roku. W przeciągu 9 lat, kiedy to powstało 250 odcinków, można było wiele usłyszeć na temat tej produkcji. Nie zawsze jednak plotki pokrywały się z prawdą. Tak było m.in. w przypadku rzekomego wpisowego do programu.

Informacje o tym, że właściciele restauracji, którzy chcą wziąć udział w „Kuchennych Rewolucjach” muszą najpierw zapłacić, po raz pierwszy pojawiły się w 2012 roku.

Wtedy w tygodniku „Na żywo” ukazał się wywiad z jednym z restauratorów, który chciał zaprosić Magdę Gessler do swojego lokalu, ale zrezygnował, bo jak powiedział:

Gdy zgłosiłem swoją restaurację do „Kuchennych Rewolucji”, dowiedziałem się, że muszę wpłacić na konto TVN aż 100 tysięcy złotych!

Pieniądze te miały być przeznaczone na rewolucję oraz honorarium dla Magdy Gessler.

Szefowa zespołu do spraw PR TVN, Joanna Górska zaprzeczyła tym doniesieniom i stwierdziła, że „informacje zawarte w artykule są nieprawdziwe”. Jednak plotka na temat opłaty za udział w programie krąży w mediach do dnia dzisiejszego.

Magda Gessler dementuje plotki o tym, ile płaci się za udział w Kuchennych Rewolucjach

W 2017 roku Internauci ponownie zastanawiali się, ile kosztuje udział w Kuchennych Rewolucjach i gorąco komentowali sprawę w mediach społecznościowych.

Tym razem sama Magda Gessler postanowiła odpowiedzieć na pogłoski, że udział w programie jest płatny. Na swoim profilu facebookowym napisała oświadczenie:

Koniec z kretyńskimi krzywdzącymi plotami, koniec! Kochani, ponieważ ciągle pojawiają się informacje nieprawdziwe, że udział w „Kuchennych Rewolucjach” jest płatny, chcę to zdementować! Po raz setny!!!! Dosyć spekulacji na ten temat poprzez plotkarskie sensacyjne portale, gdzie bad news is good news. Dla uczciwości, jasności myśli! Za nami 200. odcinek i znowu pojawiła się fala pytań kto płaci? Kto ponosi koszty udziału w programie? Odpowiadam – udział w programie jest bezpłatny. Kropka. Ci, którzy nie wierzą, niech się zgłoszą. Reguły są od początku takie same. Do każdej restauracji podchodzę jak do swojej własnej, z sercem… i mam wspaniałe rewolucje za sobą i piękne przed sobą. Trudne, wyczerpujące, ale warte wyzwania. Bo wy jesteście warci uwagi. Robię to dla tych, którzy potrzebują pomocy, wiedzy, doświadczenia… a nie naszego marketingu. To prawdziwy program z prawdziwymi emocjami!

Potwierdzili to niektórzy właściciele restauracji, w których pani Magda przeprowadzała Kuchenne Rewolucje.

Jakie koszty ponoszą właściciele lokali biorących udział w „Kuchennych Rewolucjach”?

Niedawno Magda Gessler znowu musiała zmierzyć się z oskarżeniami dotyczącymi opłat za udział w programie i wyjaśniać, że są one całkowicie oderwane od rzeczywistości.

To plotka totalnie absurdalna, jest wręcz odwrotnie. Nie płacą nic i zapraszam wszystkich do brania udziału, nie zawsze rzucam talerzami – powiedziała restauratorka w rozmowie z Newseria Lifestyle

W innym wywiadzie Gessler wyznała, że to produkcja płaci za całą zmianę lokalu, za całą dekorację:

To my dajemy pieniądze w wysokości od 10 do 12 tys. złotych na remont i wymianę wnętrza

Przypomniała również, że udział w „Kuchennych Rewolucjach” nie wymaga żadnego „wpisowego”.

Jedyny koszt, jaki muszą ponieść właściciele restauracji, to przygotowanie kolacji finałowej.

Jak wyjaśniała gospodyni „Kuchennych Rewolucji”:

Kolację płacą oni. Oczywiście jeśli mają duży problem czasami im pomagamy, ale najczęściej ich obowiązkiem jest zapewnienie produktów na kolację. Ludzie, którzy przychodzą nie płacą, są gośćmi

Ile płaci się za udział w Kuchennych Rewolucjach? NIC! ale aby dostać się do programu, trzeba wysłać list na adres: restauracja@tvn.pl

zamknij