×

Mama spodziewała się bliźniaków jednojajowych. Po ich urodzeniu lekarze odkryli zdumiewającą prawdę

Richie i Danielle byli bardzo podekscytowani kiedy dowiedzieli się, że za kilka miesięcy zostaną rodzicami identycznych bliźniaków. Mogłoby się wydawać, że narodziny takich samych dzieci to już ogromna niespodzianka, a zarazem nie małe zaskoczenie. W przypadku tej rodziny jednak to nie koniec szokujących informacji. Lekarze zajmujący się Danielle i jej synkami w 2013 roku podczas rutynowych badań odkryli kolejną zaskakującą prawdę.

Lucas i Louis to wyjątkowi bracia, których nie łączy jedynie ten sam kolor włosów i niebieskie oczy. Chłopcy nie są typowymi bliźniakami jednojajowymi, bracia są dla siebie nawzajem odbiciem lustrzanym. Innymi słowy mówiąc, serce, wątroba i śledziona Lucasa znajdują się po przeciwnej stronie ciała.

U bliźniaków, którzy są zarazem swoim odbiciem lustrzanym zaobserwowano, że choć mają oni te same cechy fizyczne, można u nich zaobserwować drobne różnice. Na przykład, jeśli jedno z bliźniąt jest praworęczne, drugi bliźniak może być leworęczny. Rodzeństwa tego typu mogą posiadać ponadto bardzo podobne odciski palców, a nawet ten sam kod DNA.

Narodziny bliźniąt, które stanowią zarazem dla siebie odbicie lustrzane, występują bardzo rzadko. W takich przypadkach pojedynczy zarodek dzieli się bardzo późno lub około 10 dni po zapłodnieniu. Gdyby Lucas i Louis podzielili się zaledwie jeden dzień później, byliby połączeni.

Richie i Danielle nie mogli uwierzyć, kiedy dowiedzieli się, że spodziewają się dwóch identycznych dzieci.

Lekarze już podczas ciąży wiedzieli, że chłopcy dzielą te same błony płodowe, ale dopiero po ich narodzinach  okazało się, że  Lucas i Louis są swoim lustrzanym odbiciem.

1

Ta dwójka jest fascynująca, ponieważ doskonale się uzupełnia.

Chłopcy są idealnie dopasowani. Serce, wątroba i śledziona starszego o minutę Lucasa znajdują się po przeciwnej stronie ciała. Niesamowite.

2

W przypadku bliźniaków Cooke rozdzielenie komórki jajowej nastąpiło około 10 dnia.

Gdyby do tego podziału doszło zaledwie dzień później, Louis i Lucas urodziliby się prawdopodobnie jako bliźniacy syjamscy.

3

W takich przypadkach dublowane mogą być również cechy zewnętrzne.

Na przykład, jedno z bliźniaków może mieć znamię na lewej ręce, a jego bliźniak to samo znamię może mieć na prawej ręce. Co więcej, u takich bliźniaków mogą występować wiry włosów w przeciwnych kierunkach.

4

Lucas i Louis obecnie mają po dwa latka. Są zdrowymi, silnymi i radosnymi dziećmi.

Ich rodzice są szczęśliwi i dumni z faktu, że maluchy łączy niezwykle silna więź. Z ich relacji wynika, że chłopcy wszystko robią razem.

5

Polecane

Może Cię zainteresować