×

Książę Harry martwi się o przyszłość syna. „Czuję jeszcze większą presję”

Książę Harry martwi się o przyszłość syna. Napisał poruszający list do organizacji pozarządowej „African Parks”. Opowiedział w nim o presji, która obecnie ciąży na nim i na wielu innych rodzicach.

Działalność księcia Harry’ego

Książę Harry i Meghan Markle z początkiem kwietnia wycofali się z pełnienia obowiązków pary książęcej. Małżonkowie przeprowadzili się do Los Angeles i rozpoczęli życie na własny rachunek. Dalej jednak angażują się w różne inicjatywy i pomoc charytatywną. Założyli nawet własną organizację o nazwie „Archewell”.

Jak wyjaśnił książę, „Archewell” to połączenie dwóch starożytnych słów oznaczających siłę i działanie. Oprócz tego Harry jest także ambasadorem pochodzącej z RPA organizacji pozarządowej „African Parks”, która w swoim działaniu koncentruje się na ochronie środowiska. I to właśnie do nich wnuk królowej Elżbiety skierował list otwarty, w którym poruszył m.in. tematy leżące na sercu każdemu młodemu rodzicowi.

Harry martwi się o przyszłość syna
Twitter

Harry martwi się o przyszłość syna

Książę Harry przeszedł ogromną zmianę. Ulubieniec Brytyjczyków z imprezowicza stał się odpowiedzialnym mężem i świadomym ojcem. O tym ostatnim może m.in. zaświadczyć list skierowany do „African Parks”, w którym Harry zawarł swoje przemyślenia na temat ojcostwa. Jak napisał:

Odkąd zostałem ojcem, czuję jeszcze większą presję, by zapewnić naszym dzieciom przyszłość, na jaką zasługują. Przyszłość, której nie zostaną pozbawieni, przyszłość pełną możliwości i szans.

Były książę zaznaczył, że człowiek wyniszcza planetę dla swojego zysku. Spowoduje to, że przyszłe pokolenia nie będą mogły doświadczyć piękna przyrody.

Chcę, byśmy mogli powiedzieć naszym dzieciom, że byliśmy świadomi tego, co nadciąga, i z determinacją pomagaliśmy organizacjom oraz zaangażowanym jednostkom, oraz że zrobiliśmy wszystko, co było potrzebne, by przywrócić niezbędne ekosystemy.

– czytamy w liście.

Zgadzacie się ze słowami księcia Harry’ego?

Harry martwi się o przyszłość syna
Twitter
Źródła: plejada.pl, twitter.com
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować