×

Sklep wycofuje jeden z popularnych produktów! Okazało się, że ma w sobie substancję rakotwórczą

W kaszy gryczanej oferowanej przez jedną z popularnych sieci supermarketów wykryto skrajnie groźną substancję. Jej spożycie powoduje ogromny uszczerbek na zdrowiu.

Niepokojące wyniki badań laboratoryjnych

Sieć sklepów Selgros Cash&Carry opublikowała na swojej stronie internetowej informację o tym, że wycofano ze sprzedaży jeden z podstawowych artykułów spożywczych. Mowa tu o dwóch partiach kaszy gryczanej marki Topseller XXL.

Osoby, które zakupiły produkt, powinny powstrzymać się od spożywania go. Kaszę należy zwrócić do sklepu sieci Selgros. Decyzja o wycofaniu produktu została podjęta ze względu na niekorzystne wyniki badań laboratoryjnych. W żywności stwierdzono przekroczenie akceptowanego poziomu Ochratoksyny A.

O który produkt chodzi?

Skażona kasza to produkt marki TOPSELLER XXL. Szkodliwą substancję wykryto w produkcie oznaczonym numerem partii 09.10.19B/PL z datą minimalnej trwałości 01.2021. Chodzi o kaszę gryczaną prażoną pakowaną po 5 kg.

Zanieczyszczone serie to: 08.10.19B/PL data ważności 01.2021 oraz 06.11.19B/PL data ważności 02.2021 produkcji Cenos Sp. z o.o., ul. Sikorskiego 22, 62-300 Września

Sieć Selgros Cash&Carry apeluje:

W związku z powyższym, jeśli jesteście Państwo w posiadaniu tego produktu, prosimy o wycofanie go ze sprzedaży/obrotu oraz o kontakt z halą Selgros, w której produkt został zakupiony w celu dokonania zwrotu.

W kaszy znaleziono ochratoksynę A. Jest to mykotoksyna, powstająca najczęściej w wyniku działalności grzybów. Substancja jest umiarkowanie toksyczna dla organizmu człowieka. Ma rakotwórczy wpływ na organizm i może niekorzystnie wpływać na odporność.

Stężenie odnotowane w kaszy gryczanej z Selgros nie powinno wywołać negatywnych skutków dla zdrowia. Sieć sklepów poinformowała, że wycofuje produkt „w trosce o Państwa bezpieczeństwo i najwyższą jakość oferowanych produktów”.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.fakt.pl
Fotografie: Pixabay.com

Polecane

Może Cię zainteresować