×

Obierała banana, gdy w jednej sekundzie na ciele zobaczyła mnóstwo śmiertelnie groźnych pająków

Wydawać by się mogło, że nie ma nic bardziej przerażającego niż pająk, który pojawia się znikąd. Czy aby na pewno? Oczywiście, że jest coś gorszego! Masa „biegających” pająków, które nie mogą ustać w miejscu i dodatkowo zagrażają Twojemu życiu.

Gemma Price mieszka w Stanley w hrabstwie Durham. Kobieta obierała banana, aż w pewnym momencie przeżyła prawdziwy horror!

NORTH NEWS AND PICTURES

Nie mogła uwierzyć własnym oczom, gdy ujrzała dziesiątki malutkich pająków spacerujących po skórze jej dłoni. Były to brazylijskie pająki wędrujące (wałęsaki brazylijskie) – jedne z najbardziej jadowitych pająków świata.

Northern News

Rzuciłam banana na łóżko, a one dosłownie rozprzestrzeniły się wszędzie. Krzyczałam i starałam się je zabijać. Niektóre z nich dostały się w tym czasie do łóżeczka mojego dziecka Leo.

W końcu postanowiła zadzwonić po pomoc. Wiedziała, że sama sobie z nimi nie poradzi.

Operator zapytał, czy zostaliśmy ugryzieni. Gdy odpowiedziałam, że nie, natychmiast kazano nam się ewakuować. Moja mama mieszkała po drugiej stronie ulicy, a więc mieliśmy dokąd pójść.

Asda, sklep w którym został zakupiony owoc, próbowała przeprosić za całą sytuację i ofiarować kobiecie kupon o wartości 50 funtów, dzięki któremu mogła kupić ubranka dla małego Leo i mleko dla niemowląt. Czy to odpowiedni gest z ich strony za to, co przeżyła kobieta?

Co stało się z pająkami? Ratownicy, którzy przyjechali na miejsce, dwukrotnie spryskali dom specjalnym preparatem, aby mieć pewność, że pająki nie będą więcej zagrażać zdrowiu, a nawet życiu mieszkających tam osób.

Choć pająki zniknęły, Gemma wciąż ma je przed oczami.

Kiedy się ubieram, zawsze dokładnie obserwuję ubranie. Od tamtej pory nie zjadłam żadnego banana. Przez całą tą sytuację mój dom został wywrócony do góry nogami.

BEN LACK

Ta sprawa jest na chwilę obecną dla nas priorytetowa i wrócimy do niej jak najszybciej. – powiedziała rzeczniczka Asdy.

Brazylijskie pająki wędrujące nazywają się tak nie bez powodu – poruszają się błyskawicznie, a na swoją ofiarę polują niczym drapieżnik w dżungli. Są również nazywane pająkami bananowymi, ponieważ można je spotkać w importowanych owocach. Choć nie są dużych rozmiarów, potrafią zabić człowieka w ciągu zaledwie 2 godzin! Po ukąszeniu ofiara doświadcza skrajnego bólu, a wokół miejsca ukąszenia występuje zapalenie. Ostatecznie poszkodowany straci kontrolę nad mięśniami i umiera z powodu duszności.

Innym potencjalnym objawem ukąszenia przez owe pająki jest… erekcja trwająca nawet do 4 godzin. Jedno jest pewne, z pewnością nikt nie chciałby doświadczyć jednego ani drugiego.

Polecane

Może Cię zainteresować