×

Jak zrobić kłosa? Fryzura na wiele okazji, dzięki której wyglądamy jak dama

Jak zrobić kłosa? Czyli wykonanie upięcia, które od lat podbija serca wielu kobiet. Posiadaczki długich włosów uwielbiają testować różne uczesania, które mogą znacznie odmienić wygląd. Jest to istotne zwłaszcza latem, kiedy kosmyki grzeją w kark i plecy, a pozostawianie ich rozpuszczonych jest niewygodne.

Upinanie włosów w kucyk czy luźny koczek jest bardzo popularne, dlatego z taką fryzurką na pewno nie wyróżnisz się spośród tłumu. Jeśli szukasz inspiracji na uczesanie modne, wygodne i jednocześnie dość łatwe do wykonania, postaw na tę opcję. Kłos na specjalne okazje jest strzałem w dziesiątkę. Choć tak zaplątane włosy wyglądają na misterną konstrukcję, bez problemu wykonasz wszystko sama. Wystarczy odrobina cierpliwości oraz kilkukrotnego przećwiczenia. Dowiedz się, jak zrobić kłosa i oczarować znajomych piękną fryzurą.

Uniwersalność przez lata, czyli jak zrobić warkocza

Kłos kojarzy się z okresem dzieciństwa, kiedy mamy zaplatały je swoim córkom. Z tamtym okresem kojarzysz także zapewne ciągnięcie za włosy podczas czesania, nie każda mama miała dużo wyczucia. Warkocz pod taką postacią przetrwał jako jedna z najbardziej wytrzymałych i jednocześnie eleganckich oraz oryginalnych fryzur po dziś dzień.

Wygląda pięknie zarówno na jasnych, jak i ciemnych włosach, a także jako uczesanie do zwiewnej, letniej sukienki oraz ciepłej, zimowej kreacji. Kłos możesz zapleść ciasno i dokładnie, ale także luźno i nieco niedbale – to doskonała propozycja dla kobiet romantycznych i marzycielek.

Bez problemu wykonasz go w ciągu zaledwie kilku minut. Między kosmyki możesz wpleść wstążki lub inne ozdoby, a wszystko wedle uznania. Dla zwiększenia trwałości uczesania możesz gotową fryzurkę spryskać lakierem. Jak zrobić warkocza samemu? Oto instrukcja krok po kroku.

jak zrobić kłosa

Jak zrobić kłosa?

Pamiętaj, że świetnie sprawdzi się kłos na specjalne okazje. Dodasz całości stylizacji romantycznej i lekkiej nuty. Może powinny tym upięciem zainteresować się przyszłe panny młode? Ale powoli i od początku. Jak zrobić warkocza?

Fokładnie rozczesanie włosów na całej ich długości to podstawa. Splątane kosmyki będzie Ci ciężko dzielić na pasma, a także będą one wyglądać nieestetycznie

Pamiętaj także, że świeżo umyte włosy, zwłaszcza po nałożeniu maski lub odżywki, są dość śliskie, więc kłos może się rozpadać

  • Najlepiej udaje się on na włosach umytych dzień, a nawet dwa dni wcześniej
  • Rozczesane włosy podziel na dwie równe części
  • Warkocz najłatwiej rozpocząć od jednej strony – na przykład prawej
  • Chwyć jedno pasemko włosów kciukiem i palcem wskazującym, a następnie dodaj je do lewej części, trzymając je kciukiem prawej ręki
  • Następny krok to chwycenie pasemka o podobnej grubości z lewej sekcji i dodanie go do sekcji prawej
  • Im mocniej spleciesz początkowe pasemka, tym bardziej wytrzymały będzie warkocz
  • Zaplatanie w ten sposób kontynuuj na całej długości włosów, naprzemiennie chwytając pasemko z prawej i lewej sekcji
  • Najlepiej brać cienkie pasemka: warkocz będzie wyglądać wówczas bardziej elegancko
  • Jednak im cieńsze pasma, tym czas zaplatania wydłuża się bardziej
  • Końcówki zwiąż cieniutką gumką, najlepiej recepturką, lub wstążką

Gruba gumka nie będzie wyglądać ładnie, dlatego jej nie używaj. Wstążka zaś będzie pasować najlepiej do stylizacji boho. Na początku, kiedy nie masz jeszcze wprawy, możesz związać rozczesane włosy w kucyk, który podzielisz na dwie sekcje. Taką fryzurkę można zrobić także z krótkich włosów – muszą być one oczywiście na tyle długie, by pasma z jednej strony głowy dosięgały tych z drugiej, a także muszą to być pasma równe.

Czy to takie straszne? Przed każdą większą okazją, już będziesz wiedzieć, jak zrobić kłosa. Myślisz, że na włosach, które nie były ścinane przez 17 lat, taki kłos wyglądałby dobrze?

jak zrobić warkocza

Może Cię zainteresować

zamknij