×

Tuż po porodzie spojrzała na brzuch. Nie wytrzymała, zrobiła zdjęcie i wrzuciła do sieci

Elise Requel z Australii, mama trójki dzieci, postanowiła przełamać pewien niepokojący trend, który staje się coraz bardziej popularny. W tym celu kobieta opublikowała na swoim Instagramie zdjęcie zrobione zaledwie kilka godzin po narodzinach trzeciego dziecka. Pragnie w ten sposób przekonać inne mamy, że nie należy się wstydzić swojego ciała po ciąży, a wręcz przeciwnie.

Choć wiele kobiet po porodzie wstydzi się własnego ciała przez długi czas, Elise Raquel przestała się tak czuć

Elise opisuje, że to dość dziwne uczucie, gdy spogląda w dół i nadal widzi ciążowy brzuszek, mimo, że trzyma swoje dziecko w ramionach. Kiedyś kobieta miała potrzebę ukrywania ciała.  Teraz, po narodzinach kolejnego maleństwa, czuje dumę i namawia inne kobiety, by celebrowały ciało, które wydało na świat wspaniałe maleństwa. Zrozumiała, że wygląd nie powinien mieć w tym przypadku większego znaczenia.

Zrozumiała, jak niesamowite jest to, że jeszcze chwilę temu jej ciało było schronieniem dla dziecka:

W końcu zrozumiałam, że nie powinnam ukrywać mojego ciała. Jestem dumna z tego, co dało i co poświęciło. Jestem wdzięczna, że moje ciało wydało na świat troje dzieci, zupełnie naturalnie. Nie wstydzę się ani rozstępów, ani mojego ciała. Ty też nie powinnaś. Powinnyśmy wielbić pociążowe ciała i całe ich piękno

Internauci natychmiast zareagowali na post Elise. Wiele osób uważa, że słowa kobiety są piękne i inspirujące

Młoda mama opowiada, że z każdym dzieckiem zyskuje kilka nowych kilogramów i rozstępów. Jednak jest dumna z tego, że jej ciało obdarowało ją wspaniałymi pociechami. Choć kiedyś kobieta starała się ukrywać swoje ciało i nie chciała na nie nawet patrzeć, to dziś jest dumna z tego, że wszystkie ślady przypominają jej o wspaniałej chwili narodzin.

Elise nawołuje inne kobiety, by w ten sam sposób myślały o sobie.

Wiele czytających osób poczuło się zainspirowane słowami kobiety. Szczery post został doceniony przez internautów, a co za tym idzie, znaczna większość z nich zgodziła się ze słowami Elise. Żadna kobieta nie powinna wstydzić się swojego poporodowego ciała. Wydanie dziecka na świat to wspaniała chwila, a słowa mamy podniosły na duchu wiele kobiet otwierając im oczy na własne piękno. Każda mama mogła bowiem odnaleźć w nich cząstkę siebie.

Wpis Elise pokazuje, że warto spojrzeć na pewne aspekty z nieco innej strony, jak zrobiła to ona sama. Tylko w ten sposób będziemy mogli docenić piękne chwile i wszystko, co o nich przypomina.

A Ty zgadzasz się ze słowami Elise? Czy wygląd faktycznie nie powinien mieć w tym przypadku większego znaczenia? A może to tylko wymówka? Czekamy na komentarze!

Polecane

Może Cię zainteresować