×

Poduszka zaczęła się palić, kiedy ona spała. Obudził ją smród i wtedy zobaczyła, co leżało pod spodem

Telefony komórkowe niestety na stałe wpisały się w nasze codzienne życie. Niektórzy nawet idąc spać, wkładają smartfony pod poduszkę i w ten sposób zasypiają. Niestety ten ruch może być dla nas tragiczny w skutkach. Dlaczego? Już śpieszymy z wyjaśnieniem.

Departament Policji Nowego Jorku ostrzega tych, którzy chowają telefon pod poduszką i jak gdyby nigdy nic idą spać. Przegrzane urządzenie (zwłaszcza takie, które jest w trybie ładowania) może doprowadzić nawet do eksplozji.

Doświadczyła tego pewna nastolatka, która na dowód zaistniałego wydarzenia umieściła na swoim Twiterze zdjęcia, pokazujące zwęgloną poduszkę i materac, które to zniszczyły się w wyniku wybuchu telefonu komórkowego. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Warto podzielić się tą informacją z innymi i ostrzec ich przed ewentualnym zagrożeniem, wynikającym z umieszczania telefonu pod poduszką.

eksplozja telefonu komórkowego (1)

W 2014 roku nastolatka z Teksasu została obudzona przez zapach dymu. Szybko odkryła, że ma to związek z telefonem, znajdującym się pod jej poduszką.

eksplozja telefonu komórkowego (2)

W instrukcji obsługi telefonów Samsung producent ostrzega nawet przed potencjalnym ryzykiem. Podkreśla, aby nie utrudniać przepływu powietrza i tym samym nie przykrywać urządzenia.

Stwarza to potencjalne ryzyko pożaru lub wybuchu, co może doprowadzić do poważnych obrażeń ciała lub uszkodzenia mienia.

eksplozja telefonu komórkowego (3)

Telefony muszą mieć wentylację. Zaleca się, aby tego typu urządzenia podczas ładowania znajdowały się na twardej powierzchni, ponieważ akumulatory nagrzewają się i mogą topnieć, co w niektórych przypadkach może doprowadzić nawet do wybuchu i pożaru.

eksplozja telefonu komórkowego (4)

Polecane

Może Cię zainteresować