×

71 lat temu uratował tę kobietę z Auschwitz. Ten jeden dzień na zawsze zmienił ich życie

Co roku w okresie walentynek jesteśmy zasypywani historiami miłosnymi. Wśród nich pojawia się niesamowity opis losów Żydówki z Węgier i młodego szkockiego żołnierza, których połączyła prawdziwa miłość.

Edith Steiner, którą bliscy nazywali Eci, spędziła sześć tygodni w Auschwitz latem 1944 roku. Kobieta została uratowana przez brytyjskich komandosów podczas transferu więźniów.

Młoda Żydówka z Węgier i jej mama zostały zakwalifikowane do eksperymentów medycznych. Reszta jej rodziny zginęła w komorach gazowych.

Daily Mail Online Wullie Marr | DEADLINE NEWS

John Mackay był więźniem wojennym. Uciekł z włoskiego obozu jenieckiego wraz ze swoim przyjacielem, ubierając włoskie mundury. Nie przestał jednak walczyć o wolność, nadal uczestniczył w działaniach wojennych.

Był członkiem zespołu komandosów, który brał udział w wyzwoleniu obozu Auschwitz.

Daily Mail Online Wullie Marr | DEADLINE NEWS

Po wyzwoleniu więźniów, aby uczcić to zwycięstwo, zorganizowano małe przyjęcie. Brała w nim udział zarówno Eci, jak i John. Młody żołnierz od razu zauważył piękną kobietę, ale był zbyt nieśmiały, by przejąć inicjatywę.

Mężczyzna poprosił kolegę, aby zaprosił piękną nieznajomą do tańca w jego imieniu. Eci odmówiła i John w końcu sam postanowił przejąć inicjatywę. Podszedł do kobiety i zaprosił ją do tańca. I tu właśnie rozpoczyna się niewiarygodna historia miłosna.

Daily Mail Online Wullie Marr | DEADLINE NEWS

John zabrał ukochaną i jej mamę do rodzinnego domu w Szkocji. Pobrali się 17 lipca 1946 roku.

Zakochani doczekali się 2 dzieci, 7 wnucząt i 5 prawnuków. Zanim przeszli na emeryturę, byli właścicielami Atholl Arms Hotel w Pitclochry, w Szkocji.

Daily Mail Online Wullie Marr | DEADLINE NEWS

Małżonkowie zamieszkali razem w domu opieki w Broughty Ferry w Dundee, gdzie w tym roku świętowali wspólnie 71. walentynki. Choć John ma teraz 96 lat, a Eci 92, nadal łączy ich gorące uczucie.

„John każdego dnia sprawdza czy Eci jest szczęśliwa, para wciąż zwraca się do siebie, mówiąc „ukochana/ukochany” – wyjaśnia Pamela Shaw.

Daily Mail Online Wullie Marr | DEADLINE NEWS

Koniecznie podziel się tą niesamowitą historią miłosną ze swoimi bliskimi.

Może Cię zainteresować

zamknij