×

Miała kompleksy z powodu włosów wypadających nad czołem. Wszystkiemu winne było wiązanie ich w za ciasny kok

Diva Hollands swoją przygodę z baletem rozpoczęła w wieku 3 lat. Z tego powodu, odkąd pamięta wiązała włosy w ciasny koczek. Jest to standardowa fryzura baletnicy. Z biegiem czasu zauważyła jednak, że linia jej włosów coraz bardziej oddala się od czoła.

Gdy była nastolatką utrata włosów stała się tak widoczna, że ciężko było to ukryć. To właśnie dlatego rówieśnicy zaczęli jej dokuczać, a ona wpędzała się w okropne kompleksy.

Diva nie łysieje w innych partiach głowy, jedynie z przodu. Z tego powodu uważa, że wszystkiemu winna jest za ciasna fryzura.

Hollands na swoim przykładzie chce pokazać innym kobietom, że nie są same w tej sytuacji i nie mogą się poddawać.

Po urodzeniu dwóch wspaniałych pociech Diva zauważyła, że linia jej włosów znów znacznie się przesunęła. To właśnie wtedy postanowiła działać, aby odzyskać piękną fryzurę i tym samym pewność siebie.

Kobieta wspomina:

Kiedy byłam mała wiązałam włosy w ciasny koczek z tyłu. Na zdjęciach można zobaczyć, że miało to straszny wpływ na moją linię włosów. W ciągu kolejnych lat było coraz gorzej. Dzieci dokuczały mi z tego powodu w podstawówce i gimnazjum. Jednak najgorzej było kiedy miałam 13 lat. Nie do końca sobie z tym radziłam i robiłam wszystko, aby ukryć te kłopotliwe miejsca. Pewien chłopiec powiedział mi nawet, że mam czoło wielkości boiska piłkarskiego.

W wieku 18 lat Hollands rzuciła balet, lecz nie poprawiło to kondycji jej włosów. Wkrótce spotkała swojego przyszłego męża – Dawida, któremu nie pokazała się w związanych kosmykach aż przez 6 miesięcy. Rozumiał, że dla niej sprawa jest naprawdę drażliwa.

Kiedy stan włosów Divy po dwóch ciążach znacznie się pogorszył, zdecydowała, że musi coś z tym zrobić. Odkryła wówczas, że istnieje taki specjalista jak dr Edward Ball, który zajmuje się nowoczesną metodą transplantacji włosów.

Dzięki temu nowoczesnemu sposobowi przeszczepione włosy rosną tak, jak normalne. Efekt zabiegu przerósł oczekiwania Divy.

Teraz Hollands wyznaje:

To kompletnie odmieniło moje życie! Nie mogłabym być bardziej zadowolona z tego jak wyglądam. Uważam, że wypadanie włosów u kobiet jest tematem tabu. Ja byłam bardzo zawstydzona i z nikim nie chciałam o tym rozmawiać. Jednak dziś postanowiłam podzielić się moją historią, aby kobiety zrozumiały, że to może zdarzyć się każdemu i że nie ma się czego wstydzić.

Jeżeli uważasz podobnie jak Diva, podziel się jej historią. Być może pomoże ona komuś z Twoich znajomych w walce z kompleksami.

Może Cię zainteresować