×

Czy jesteś spostrzegawczy? Większość potrafi odszukać tylko cztery zwierzęta

Czy jesteś spostrzegawczy? Jeśli chcesz się sprawdzić, przyjrzyj się poniższemu obrazkowi. Tylko nieliczni dostrzegą na nim więcej, niż cztery zwierzęta.

Czy jesteś spostrzegawczy?

Ciało wymaga ciągłej aktywności, jeśli o tym zapominamy, szybko dostrzegamy negatywne skutki. Ale równie ważne są treningi dla mózgu, które często zaniedbujemy, wykonując codziennie te same czynności i stroniąc od wysiłku intelektualnego. Z pomocą przychodzi Internet, który jest kopalnią ciekawych łamigłówek. Są one świetną rozrywką i pozwalają się sprawdzić. W tym przypadku możesz ocenić swoją spostrzegawczość i cierpliwość.

Spostrzegawczość to zdolność do rozpoznawania i różnicowania bodźców wzrokowych. Rozwijamy ją we wczesnym dzieciństwie, a wykorzystujemy przez resztę życia. Ale kłopoty ze spostrzegawczością ciężko dostrzec, jeśli nie jest się, nomen omen, spostrzegawczym. Jak się zatem sprawdzić? Pomoże ci w tym ta z pozoru prosta zagadka.

Sprawdź, ile widzisz zwierząt

Na poniższym obrazku na pierwszy rzut oka widać cztery zwierzęta. Dostrzeżenie większej liczby wymaga bystrego oka i cierpliwości. Bo jeśli dasz sobie chwilę, na pewno wskażesz więcej zwierząt. Podejmiesz wyzwanie?

Czy jesteś spostrzegawczy
Onssizle.com

Ile zwierząt udało ci się odnaleźć? Chociaż może się to wydawać nieprawdopodobne, na tym obrazku można wyszukać aż 16 zwierząt!

Najprościej odnaleźć słonia, osła, psa, kota i mysz. Ale z pozostałymi zwierzętami jest już nieco trudniej.

Na obrazku znajdują się jeszcze: delfin, ryba, bóbr, żółw, wąż, komar, miecznik (gatunek ryby), krewetka, kura, krokodyl i głowa ptaka.

Onssizle.com

Jak Wam poszło? Nam największą trudność sprawiło chyba znalezienie krokodyla… 😉

Fotografie: Onssizle

Może Cię zainteresować

zamknij