×

Dziewczyna myślała, że po prostu przytyła. Lekarze odkryli w jej brzuchu prawdziwą przyczynę zmian

Menstruacja to zupełnie naturalny proces, przez który przechodzą kobiety każdego miesiąca. Dzięki krwawieniu miesięcznemu wyściółka macicy jest oczyszczana i przygotowywana do implantacji potencjalnego zarodka.

Jednak niektóre kobiety doświadczają niełatwego przebiegu menstruacji. Spóźnianie się okresu lub zbyt wczesne jego pojawianie się, bóle menstruacyjne i skurcze to tylko kilka z powodów, dla których panie nie są szczególnie podekscytowane występowaniem tego zjawiska. Na pocieszenie, istnieją gorsze rzeczy niż bolesne miesiączkowanie, a jedną z nich jest torbiel jajnika.

Internautka Cris Tin podzieliła się na Facebook’u swoją przerażającą historią. Była pewna, że ból, którego doświadczała był spowodowany intensywnymi skurczami menstruacyjnymi. Nie mogła uwierzyć w to, jak bardzo się myliła…

Cris zauważyła, że podczas jednego z jej miesięcznych cykli krew wydostająca się z macicy była ciemniejsza i miała więcej skrzeplin niż zwykle. Dodała również, że jej okres trwał około 5-7 dni.

W późniejszym czasie dziewczyna odkryła twardą tkankę w okolicy podbrzusza, którą niestety zignorowała i uznała, że to efekt przybrania na wadze. Wyznała również, że bała się pojechać do lekarza, aby zdiagnozować, czym jest ten tajemniczy twardy guzek.

Po upływie czasu Cris zaczęła odczuwać silny ucisk w podbrzuszu. Ból był tak nieznośny, że nie mogła chodzić. Wobec braku innej możliwości postanowiła odwiedzić lekarza i poddać się badaniu ultrasonograficznemu brzucha. Wyniki wykazały, że wszystko jest w porządku, za wyjątkiem rosnącego problemu z jajnikiem.

Dziewczyna została skierowana do ginekologa, który później przekazał jej złe wiadomości.

Okazało się, że młoda kobieta cierpi z powodu stale narastającej torbieli jajnika. Po usłyszeniu diagnozy była zszokowana i z niedowierzaniem patrzyła na lekarza.

Cris zdecydowała się na zaczerpnięcie opinii innego specjalisty, który powiedział jej, że guz ma już średnicę 16 centymetrów!

Na szczęście wszystko poszło zgodnie z planem i ogromna torbiel została usunięta z ciała młodej kobiety. Lekarze przeprowadzili biopsję, aby sprawdzić, czy torbiel jajnika miała łagodny czy złośliwy charakter. Odkryli, że był to nowotwór, ale z wdzięcznością stwierdzili, że został on usunięty w samą porę.

Lekarze zalecili dziewczynie usunięcie lewego jajnika, aby mieć pewność, że choroba nie powróci. Cris została zapewniona, że w przyszłości nadal będzie w stanie zajść w ciążę będąc w posiadaniu wyłącznie prawego jajnika.

Cris Tin wyznała, że nie chciała przestraszyć ludzi swoim postem na Facebooku, ale po prostu pragnęła przestrzec przed tym, co może się zdarzyć, jeśli problemy zdrowotne zostaną zbagatelizowane, a leczenie nie zostanie podjęte w porę.

Polecane

Może Cię zainteresować