×

Joanna Krupa niedawno urodziła. Jej maleńka córeczka ma już pierwszy manicure za sobą

Córka Joanny Krupy ma pierwszy manicure za sobą! Jej mama udostępniła nagranie, na którym maleńka Asha ma piłowane paznokcie przez pielęgniarkę.

Córka Joanny Krupy ma pierwszy manicure
Instagram.com

Córka Joanny Krupy ma pierwszy manicure

Joanna Krupa uwielbia dzielić się z fanami swoim życiem prywatnym. Jak tylko odpoczęła po porodzie, zaczęła udostępniać zdjęcia swojej cudnej córeczki. Teraz na bieżąco dzieli się z całym światem swoją radością z posiadania dziecka.

Na jej Instastory pojawiła się również relacja, gdzie dziewczynka miała robiony manicure. Modelka była zachwycona, obserwując, jak pielęgniarka piłuje paznokcie jej dziecku. Nawet zapytała się noworodka o kolor do paznokci, ale Asha nie była skora do odpowiedzi.

Cały wydarzenie skrupulatnie filmowała i pokazała swoim obserwującym. Z pewnością sprowokowała tym wiele skrajnych reakcji. Tata dziewczynki, Douglas Nunes także był obecny w trakcie zabiegu pielęgnacyjnego i na nagraniach zaznacza swoją obecność.

Córka Joanny Krupy ma pierwszy manicure
Instagram.com

Joanna Krupa nawet do porodu miała wykonany manicure i makijaż, czego dowodem były zdjęcia wykonane tuż po pojawieniu się dziecka na świecie. Wyglądała olśniewająco. Teraz będzie chciała nauczyć swoją córeczkę dbania o siebie.

Odpowiedni zabieg dla maluszka?

Opieka nad noworodkiem jest niezwykle wymagająca i czasochłonna. Czy taka praktyka przy tak małym dziecku, które nie ma jeszcze tygodnia jest rozważne? Według położnych lepiej nie ryzykować.

Gazeta.pl zapytała położną ze Szpitala Bielańskiego, Irmę Głowacka, jak należy zadbać o paznokcie noworodka:

Miękkie paznokcie dziecka obcina się, kiedy trochę się wzmocnią, nożyczkami do paznokci z zaokrąglonymi brzegami lub cążkami, ale nie ma reguły – jeśli dziecko rodzi się z dłuższymi, ostrymi paznokciami, to można je skrócić po porodzie. Zazwyczaj ta czynność, podobnie jak pierwsza kąpiel dziecka, wykonywana jest już w domu. Piłowanie paznokci jest ryzykowne, bo łatwo może uszkodzić skórę i spowodować zakażenie

O opinię zapytali także lekarza pediatrę, Beatę Kowalewską, która zaleca skracanie paznokci najwcześniej dwa tygodnie po porodzie. Piłowanie paznokci nie jest znane w Polsce, ale w Stanach Zjednoczonych już tak. Według tamtejszych położnych zmniejsza to ryzyko zranienia dziecka za pomocą nożyczek lub cążek.

Joanna Krupa urodziła
Instagram.com

Czy Joanna Krupa nie przesadziła z robieniem manicure’u 6-dniowemu noworodkowi?

Źródła: www.fakt.pl, www.instagram.com
Fotografie: Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij