Stanęli 13 ciężarówkami w rzędzie pod wiaduktem. Od lat ratują w ten sposób ludzkie życie

13 kierowców ciężarówek stało się bohaterami we wtorek rano, gdy pomogli policji stanu Michigan zmusić mężczyznę stojącego na wiadukcie do tego, aby nie skakał.

Policja wpadła na wyjątkowy pomysł, aby pomóc człowiekowi, który chciał odebrać sobie życie. Poprosili o pomoc kierowców ciężarówek, aby stanęli pojazdami pod wiaduktem i dzięki temu zmniejszyli odległość spadającego.

Stanęli 13 ciężarówkami w rzędzie pod wiaduktem. Od lat ratują w ten sposób ludzkie życieUdostępnij

Wszyscy spisali się na medal

Kierowcy nie mieli problemu z tym, aby stanąć pod wiaduktem – w końcu chodziło o ludzkie życie. Osobiście nie widziałam takiej taktyki nigdy, ale okazuje się, że policja w tym stanie od dziesięcioleci prosi o pomoc kierowców ciężarówek.

Robimy to tak długo, jak długo tu jestem, czyli od 1995 roku. Nie chwaliliśmy się tym, ale ciężko utrzymać to w tajemnicy, gdy ludzie na każdym kroku korzystają z telefonów komórkowych. Wiemy, że skok z takiego wiaduktu niestety może być śmiertelny, dlatego pomoc kierowców jest nie do opisania

Kierowcy nie widzieli problemu

Chcą pomóc, przecież są dobrymi ludźmi i nie są obojętni na krzywdę innych. Czasem stoją pod wiaduktem kilka godzin, a przecież robią to w czasie wolnym od pracy. Dlatego jesteśmy im tak wdzięczni

Może warto wprowadzić to do Polski?

Fotografie: fox2detroit.com