12 mało znanych faktów o popularnych filmach, które zaskoczą niejednego widza
Wydawać by się mogło, że o ulubionych filmach wiemy dosłownie wszystko! Czy aby na pewno? Otóż okazuje się, że jeśli tylko spróbujemy trochę bardziej zagłębić się w mało znane fakty związane z produkcją, aktorami i samą fabułą, możemy się nieźle zdziwić.
Dzięki poniższym faktom dotyczącym znanych filmów, dowiesz się na ich temat jeszcze więcej. Mało kto słyszał o nich wcześniej!
#1 „Przyjaciele”

Jeden z fanów serii wyliczył, że przez dziesięć sezonów, Joey zgromadził w sumie 119.760 dolarów długu wobec Chandlera.
#2 „Krzyk” i „Krzyk” Edvarda Muncha

Słynny horror zawdzięcza swą nazwę obrazowi o tym samym tytule autorstwa Edvarda Muncha. Ponadto maski, które noszą zabójcy, są niemal dokładną kopią słynnego dzieła.
#3 „Akademia policyjna”

Film okazał się takim hitem, że przezwisko jednego z bohaterów „Tackleberry” weszło do słownika policyjnego w Stanach Zjednoczonych. Używa się tego terminu, aby opisać pracowników, którzy lubią bawić się bronią i ostentacyjnie podkreślać, gdzie pracują.
#4 „Lot nad kukułczym gniazdem”

Do niektórych scen zaproszono prawdziwych pacjentów szpitala psychiatrycznego.
#5 „Milczenie owiec”

Anthony Hopkins, który zdobył Oscara za rolę w filmie Milczenie owiec, pojawia się na ekranie podczas filmu tylko przez 16 minut.
#6 „Adwokat diabła”

Mecz bokserski, który Al Pacino i Keanu Reeves oglądali podczas kręcenia filmu, był prawdziwy. Odbył się 4 października 1996 roku w Nowym Jorku. Roy Jones pokonał Bryanta Brannona w drugiej rundzie.
#7 „Forrest Gump”

Jak dobrze wiadomo, fabuła filmu rozpoczyna się w okresie dzieciństwa bohatera. W trakcie filmu widzimy go jako dziecko, nastolatka i dorosłego. Na początku każdego ujęcia z tych etapów, widać, że ma na sobie niebieską koszulę w kratę. Syn Forresta jest ubrany w podobną koszulę pod koniec filmu.
#8 Plakat z „Milczenia owiec”

Wszyscy wiedzą, że na plakacie znajduje się ćma z czaszką, ale niewiele osób zauważyło, że ta czaszka składa się z ciał nagich kobiet.
#9 „Lśnienie” i „Toy Story”

Dywan przed pokojem Sida w animowanym filmie Toy Story jest podobny do dywanu w jednym z korytarzy hotelu w filmie „Lśnienie”. To ten sam korytarz, na końcu którego Jack próbuje zabić swoją żonę i syna siekierą.
#10 „To nie jest kraj dla starych ludzi” i „Świat według Bundych”

To samo wydanie gazety pojawia się na naszych ekranach od wielu lat… Użyto jej w 1987 w popularnym serialu i 20 lat później w filmie braci Coen.
#11 „Terminator”

Aktorka Linda Hamilton ma siostrę bliźniaczkę Leslie. W scenie, w której T1000 przybiera wygląd Sarah, poproszono o udział siostrę. Wykorzystano ją także do sceny z użyciem luster.
#12 „Pulp Fiction”

I wreszcie: co było w tej teczce? Na pewno nie dusza Marsellusa Wallace.
Napisz do nas, jeśli spotkała Cię historia, którą chcesz się podzielić:
@redakcja@popularne.pl