×

8 filmów, w których detale zdradziły dalszy przebieg fabuły. Wystarczyło uważnie je oglądać

Nie ulega wątpliwości, że najbardziej pożądane filmy to takie, gdzie mamy do czynienia z nieoczekiwanym zwrotem akcji. Czasami jednak jesteśmy w stanie przewidzieć zakończenie znacznie wcześniej, niż to powinno nastąpić.

Oto 8 popularnych filmów, których detale sprawiły, że dla wielu odbiorców mogły stać się znacznie mniej imponujące. Wystarczyło tylko uważnie oglądać!

#1 W ciemność. Star Trek (2013)

Kiedy Kirk przychodzi do Marcusa, admirał żąda wydania Khana. Na biurku w tym czasie możemy zaobserwować modele floty okrętów. Wystarczyło zwrócić uwagę na detale, a już wtedy było wiadomo, co czeka Krik’a.

#2 Wyspa tajemnic (2010)

Partner Teddy’ego, Chuck, jest w rzeczywistości lekarzem, który stara się uratować życie mężczyzny. Kiedy po raz pierwszy przybyli do Islandii, musieli zrezygnować z posiadania broni. To wtedy Chuck dobierał się do kabury swojego pistoletu i na pierwszy rzut oka było widać, że idzie mu to niezręcznie. Tedd to zauważa, ale postanawia przemilczeć całą sytuację, jednak już wtedy było wiadomo, że w końcu dowie się o całej prawdzie.

#3 Spider-Man 3 (2007)

Harry (Goblin) przegrywa walkę ze Spider-Manem i dopada go amnezja. Kiedy Peter i Mary Jane odwiedzają go w szpitalu, znowu stają się jego przyjaciółmi. Gdy tylko opuszczają szpital, pielęgniarka mówi do Harryego, że ma fantastycznych przyjaciół, na co mężczyzna odpowiada, że oddałby swoje życie za nich. Mogliśmy się domyśleć, co mogą oznaczać jego słowa.

#4 Zaplątani (2010)

Wystarczyło obejrzeć kilka pierwszych minut kreskówki, aby stwierdzić, że Roszpunka wyruszy w długą podróż.

#5 Ace Ventura: Psi detektyw (1994)

Nagłe zakończenie tej detektywistycznej opowieści wywołało u wielu osób masę śmiechu, a zarazem wzbudziło sporo nieporozumień. Ułożenie owoców wskazywało na to, że Einhorn nie jest osobą, za jaką się podaje, o czym przekonaliśmy się w późniejszej części filmu.

#6 Powrót do przyszłości (1985)

© Amblin Entertainment

Spostrzegawczy fani tego filmu mogli przewidzieć, że podróż do przyszłości Marty’ego nie będzie taki prosty. Świadczyła o tym pocztówka z Harrym Lloydem, który trzyma się wskazówki zegara.

#7 Casino Royale (2006)

Już w zapowiedzi filmu mogliśmy zobaczyć Vesper Lynd jako damę kier i damę pik – symbol miłości, pecha i zdrady. W ten sposób losy bohaterki zostały odkryte znacznie wcześniej.

#8 Strażnicy Galaktyki (2014)

Groot wygląda trochę jak postać z książki Shela Silversteina pt. „Drzewo, które umiało dawać”. Ci, którzy ją przeczytali, mogli się domyślić, jak skończy się film.

Może Cię zainteresować

zamknij