×

Wszystkie bohaterki filmów Disneya mają ten sam kolor sukienki. Okazuje się, że nie bez powodu!

Wszyscy kochają bajki Disneya. Nie zależnie od wieku, czy jako dziecko, czy jako dorosły. Mają niezwykle prosty i piękny przekaz, a magiczne historie wzruszają jak nic innego.

Zauważyliście, że wszystkie postacie mają ze sobą coś wspólnego? Jak na przykład stroje. Każda z bohaterek nosi niebieskie ubranie, często różne kreacje, jednak nadal w tym samym kolorze.

Mamy Belle z „Pięknej i Bestii” w klasycznej niebieskiej sukience.

Mniej elegancką, lecz równie uroczą Alicję.

I oczywiście Kopciuszek w swojej niebieskiej sukni balowej

O co więc chodzi z tymi niebieskimi sukienkami?

Niebieski kolor w odniesieniu historycznym symbolizuje wolność i przygodę. Wiele z głównych bohaterek, które na początku są w jakiś sposób ograniczone, w końcu wyrusza w szaloną podróż, by odnaleźć wolność i szczęście.

Niebieski również sprawia wrażenie, że osoba jest wiarygodna. Dzieci wyczuwają takie rzeczy już w młodym wieku, a główna bohaterka musi wzbudzać zaufanie.

Nie tylko Disney wie o mocy kolorów. Często garnitury są w niebieskim kolorze. Z kolei Dorotka z „Czarownika z Krainy Oz” również ma niebieską sukienkę!

Choć Disney bardzo mocno eksponuje kolor kreacji bohaterek, pewnie do tej pory nawet się nad tym nie zastanawialiście.

Jednak za każdym kolejnym razem, gdy zasiądziecie do oglądania kultowych filmów, zwrócicie uwagę na ten dość istotny detal. No i już wiecie, dlaczego bohaterki z takim upodobaniem noszą niebieskie ubrania.

Może Cię zainteresować

zamknij