×

Położna trzyma noworodka jedną ręką. Ten zaczyna stawiać kroki!

To wideo może zaskoczyć nawet lekarzy i pielęgniarki. Mogłoby się wręcz wydawać, że brazylijska położna właśnie doświadcza cudu i nie chodzi tu wcale o cud narodzin. Nagranie, na którym dziewczynka zaczyna chodzić zaledwie chwilę po porodzie zaskoczyło miliony.

Wydaje się, że dziewczynka chodzi tuż po porodzie

Mogłoby się wydawać, że dziewczynka jest na etapie rozwoju, który przynajmniej o kilka miesięcy wyprzedza jej rówieśników. W każdym razie, tym co zrobiła, na pewno zaskoczyła położną, której słowa świadczą, że nie mogła uwierzyć w to, co zobaczyła. Dziecko opierając się na ręce wykonuje ruchy, które imitują chód.

Ten niezwykły moment został zarejestrowany na nagraniu. Do sytuacji doszło, kiedy położna próbowała wykąpać dziecko. Dziewczynka jednak ewidentnie oponuje przeciwko położeniu się i zamiast tego podciąga się do góry i próbuje iść do przodu.

Lekarze podkreślają, że to zupełnie normalne

Niesamowite, prawda? Niektórzy mieli problem, żeby wierzyć w prawdziwość filmu. Jednak okazuje się, że to wcale nie cud i można go prosto wytłumaczyć. Lekarze potwierdzają, że takie zjawisko jest spowodowane całkowicie normalnym odruchem niemowlaków. Odruch chodzenia pozwala noworodkom „chodzić” jeśli są trzymane pionowo, a ich stopy dotykają solidnego podłoża. Zanika po około dwóch miesiącach. Zaznaczają przy tym, że to tylko imitacja kroków, a niemowlak w żadnym razie nie potrafi chodzić.

Polecane

Może Cię zainteresować