×

Chłopiec pierwszy raz w życiu widzi kolory. Jego reakcja sprawi, że się popłaczesz!

Dla Jonathana Jonesa była to najpiękniejsza chwila w życiu. 12-nastolatek pierwszy raz w życiu ujrzał kolory. Nie udało mu się ukryć wzruszenia. Film z tej chwili obiegł Internet i poruszył serca ludzi na całym świecie.

Uważajcie! Gdy to zobaczycie nie będziecie mogli powstrzymać łez…

To było jak prawdziwa magia

Tę chwilę Johnatan zapamięta do końca życia. Chłopiec od urodzenia cierpi na daltonizm. Choroba sprawia, że nie widzi wszystkich kolorów. Podczas lekcji przyrody raz pierwszy zobaczył świat w kolorze. Dla każdego z nas jest to zupełnie normalne więc ciężko docenić nam zdolność, którą mamy na co dzień.

Okulary pożyczył mu dyrektor szkoły, który również cierpi na tę samą przypadłość. „Magiczne okulary” wzbudziły w chłopcu radość i pozwoliły mu wejść w nieznany świat – koloru. Jego reakcja była pięknym zwieńczeniem całego zdarzenia.

Chłopiec pierwszy raz w życiu widzi kolory [wideo]

Chłopiec nie mógł powstrzymać emocji:

Chwilę po założeniu okularów zaniemówił… I nagle po jego policzkach spłynęły zły szczęścia. Jego reakcja była warta więcej niż tysiąc słów.

Dyrektor przytulił go i powiedział: „Jestem taki szczęśliwy… Mówiłem Ci, że będzie to emocjonalne przeżycie. Dzięki tym okularom możesz zobaczyć jaki piękny jest świat!”

Chłopiec skomentował:

Czułem radość i szczęście, że w końcu mogłem zobaczyć cały ten kolor … i trochę smutku, że nie mogłem zobaczyć koloru przez całe życie.

Zbiórka na „świat w kolorze”

Rodzice Johnatana obiecali synowi, że kupią mu takie okulary. Matka chłopca, Carole Walter Jones, opublikowała wideo online i rozpoczęła kampanię GoFundMe, aby kupić parę wyjątkowych okularów dla Jonathana. Okulary podobno kosztują 350 USD. Jednak tak wiele osób poruszyło wideo Jonesa, że jej kampania GoFundMe w rzeczywistości zgromadziła ponad 25 000 $ od poniedziałku rano.

Otrzymaliśmy wiele par okularów podarowanych Jonathanowi i wykorzystamy 100% przekazane środki na zakup okularów dla tych, którzy nie mogą sobie na nie pozwolić.

W zbiórkę włączyły się również firmy

Historia chłopca wzruszyła również pracowników firmy produkującej okulary dla daltonistów:

Wspaniała firma Enchroma dopasuje każdą parę, którą kupimy, z darmową parą, co podwaja liczbę osób, którym możemy pomóc – kontynuowała. Dla Jonathana z nową parą okularów pojawia się nowe spojrzenie na świat. Powiedział, że jego ulubiony kolor jest teraz niebieski i jest podekscytowany, aby tej zimy odwiedzić Karaiby ze swoją rodziną, aby mógł zobaczyć ocean w całej jego lazurowej chwale.

Co sądzicie o historii chłopca? Czy gest na jaki zdobyli się nieznajomi mu ludzie, nie był piękny?

Źródła: metro.co.uk, www.o2.pl
Fotografie: Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij