×

Carrefour uruchomił nową usługę. Dla klientów, „którym bliska jest idea zero waste”

W Bydgoszczy w Galerii Fordon w hipermarkecie sieci Carrefour klienci mogą kupować produkty na wagę do własnych opakowań – np. przyniesionych ze sobą słoików czy też pudełek. Takie rozwiązanie zastosowano w naszym kraju po praz pierwszy.

Carrefour i walka z ogromną ilością odpadów opakowaniowych

Wystarczy, że domy własne opakowanie pracownikowi obsługującemu wybrane stoisko z produktami. Wtedy wytaruje pudełko czy słoik i nałoży do niego produkt. Później przyklei na spód opakowania etykietę wagi, która odczytana zostanie przy kasie. Według sieci Carrefour, nowa usługa adresowana jest przede wszystkim do klientów „którym bliska jest idea zero waste”.

Zakupy produktów na wagę do własnych opakowań to kolejne działanie realizowane przez sieć w ramach strategii opakowaniowej, której celem jest ochrona środowiska i walka z ogromną ilością odpadów opakowaniowych

„Globalnym działaniom firmy towarzyszą lokalne inicjatywy”

To jeszcze nie wszystko. Barbara Kowalska, Dyrektor ds. Jakości i Zrównoważonego Rozwoju Carrefour Polska w rozmowie z mediami mówiła:

W ubiegłym roku Grupa Carrefour podjęła zobowiązanie dotyczące polityki opakowaniowej. Jednym z jej głównych celów jest wprowadzenie 100 proc. opakowań marki własnej nadających się do recyklingu lub kompostowania do 2025 roku. Globalnym działaniom firmy towarzyszą też lokalne inicjatywy, które wprowadzane są testowo przez poszczególne sklepy. Jedną z nich jest nasza propozycja zakupów z własnymi opakowaniami w Bydgoszczy

Co więcej, sieć podkreśla, że klienci również pakować warzywa i owoce do swoich woreczków. Ponadto zachęca do tego, aby kawę kupować do własnego kubka wielokrotnego użytku we wszystkich bistro „Smacznie”, które znajdują się przy hipermarketach Carrefour.

Można? Można!?

Może Cię zainteresować

zamknij