×

Autystyczny nastolatek szedł na bal sam. Wtedy obok niego zatrzymało się auto z 5 dziewczynami

Brodie Smith to 16-latek, który cierpi na autyzm. Z tego powodu życie towarzyskie jest dla niego ogromnym wyzwaniem. Nastolatek był jednak bardzo zdeterminowany, aby pójść na bal kończący szkołę. Wiedział jednak, że nie będzie to dla niego łatwe. Ostatecznie wybrał się sam, przynajmniej miał taki zamiar.

Droga na bal

Brodie wybierał się na bal w pojedynkę. Gdy wyruszył w drogę, spotkał grupę 5 dziewczyn. Nastolatki od razu go spostrzegły i postanowiły, że zbiorą ze sobą. Jedna z nich w rozmowie z The Daily Mail powiedziała, że zauważyła go jako pierwsza i zaproponowała koleżankom, aby go zaprosić do nich, one oczywiście się zgodziły.

Krzyczałam przez okno, żeby wsiadł do samochodu i pojechał z nami. Widać było, że się stresuje, ale przyjął zaproszenie

Dzięki temu gestowi dziewczyn bal był dla chorego nastolatka jednym z najwspanialszych momentów życia. Czuł się szczęśliwy, potrzeby i lubiany.

Wzruszona mama

Gdy mama nastolatka dowiedziała się o tym, co się stało, nie potrafiła ukryć wzruszenia.

Nie wiedziałam o tym, co się stało. Dowiedziałam się kilka dni później. Bardzo mnie to wzruszyło. Jestem pewna, że Brodie nigdy nie zapomni tej chwili. Wyznał mi, że nie znał tych dziewczyn zbyt dobrze. Na zdjęciu mój syn wygląda na naprawdę zadowolonego!

U Brodie’ego zdiagnozowano autyzm, gdy miał 8 lat. Przez całe życie zmagał się ze swoją chorobą, długo o niej nie wiedząc i mając poważne problemy ze znalezieniem przyjaciół.

Może Cię zainteresować

zamknij