×

Impreza dla katolickich singli w Toruniu. Organizuje ją… zakon ojca Rydzyka

„Speed dating” ma swoje grono wielbicieli, ale taki, w którym randki przeplatają się z modlitwą, jest dość niecodziennym połączeniem. Nic dziwnego, że impreza dla katolickich singli w Toruniu, wzbudziła niemałe zainteresowanie. Szczególnie, że organizuje ją zakon ojca Rydzyka!

Impreza dla katolickich singli w Toruniu

„Szukajcie, a znajdziecie” – to hasło, które będzie przewodzić niezwykłej imprezie, organizowanej dla osób samotnych. Ten cytat z Ewangelii według św. Mateusza wybrano nieprzypadkowo, chociaż w tym kontekście odnosi się do poszukiwań drugiej połówki. Poszukiwań, które przybiorą dość zaskakującą formę…

20 listopada w Toruniu odbędzie się bal, który ma łączyć zabawę z modlitwą. W programie imprezy są szybkie randki, zabawa z wodzirejem, a także… modlitwa podczas mszy świętej. To dość nietypowe połączenie, ale ma być szansą dla katolickich singli, którzy pragną odnaleźć drugą połówkę. Bo właśnie oni należą do grona zaproszonych – katolicy i osoby samotne w wieku od 25 do 42 lat. 

Zapraszają redemptoryści

Organizatorem imprezy jest parafia św. Antoniego w Toruniu wraz z ojcami redemptorystami. Przypomnijmy – to zakon najbardziej rozpoznawalnego mieszkańca Torunia – ojca Rydzyka.

Impreza dla katolickich singli w Toruniu
Twitter

Imprezę zaplanowano z rozmachem. Zgodnie z planem ma ona trwać do białego rana.

Jeszcze przed rozpoczęciem pląsów na parkiecie będzie szansa, by poznać się trochę bliżej… gdyż rozpoczniemy to spotkanie szybkimi randkami. Po nich nastąpi krótka przerwa, a następnie udamy się na Mszę św. o godz. 18.00 w kościele św. Józefa w Toruniu. Po Eucharystii wrócimy na salę, gdzie odbył się speed-dating, aby rozpocząć wspólne balowanie, które planujemy do 4.00 rano. Obowiązuje strój wieczorowy

– czytamy na stronie wydarzenia.

Impreza dla katolickich dingli w Toruniu
Twitter

A że szukanie miłości to nie są tanie rzeczy, za wstęp na imprezę trzeba będzie uiścić opłatę w wysokości 145-160 złotych. Imprezowicze co prawda mogą liczyć na catering, ale w tej kwocie z pewnością nie zawarto alkoholu. Jak podkreślają organizatorzy, podczas balu nie ma co liczyć na relaksacyjną lampkę wina – impreza dla katolickich singli będzie bezalkoholowa.

Ale na tym nie koniec wrażeń, bo w niedzielę parafia zaprasza także na popołudniową Eucharystię i poczęstunek w gościnnych salkach duszpasterstwa,  gdzie będzie można „wymienić się wrażeniami po balu”.

Może Cię zainteresować

zamknij