×

Ten artysta zamienia przeróżne rysunki dzieci w oryginalną biżuterię. To się nazywa mieć pomysł!

To, co dzieci potrafią narysować lub stworzyć, być może nie jest dziełem sztuki, ale pochodzi prosto z serca i jest czyste i szczere. Mają radość z samego tworzenia i widać to w ich pracach gołym okiem. Nie zastanawiają się nad tym, czy to połączenie kolorów się komuś spodoba. Biorą pod uwagę intuicję i działają. Żaden doświadczony artysta nie będzie w stanie nawet przybliżyć się do tego, czym kierują się dzieci i jak widzą świat. Ich spojrzenie jest świeże i pozbawione oceniania i kategoryzowania. Nie muszą się wpisywać w żadne normy i nie muszą nikomu niczego udowadniać. Dlatego tak bardzo lubimy ich rysunki, które z dumą wieszamy na lodówce i przy każdej możliwej okazji chwalimy się nimi.

Dzieła dzieci stały się inspiracją dla Tasarim Takarim. Firma wpadła na pomysł, aby przenieść rysunki w bardziej rzeczywisty świat i stworzyć na ich podstawie… biżuterię. Każdy, kto tylko chce, może zamówić sobie np. wisiorek z autkiem narysowanym przez swoje dziecko. Cena za biżuterię waha się od 112 do 188 euro. Wystarczy mailem przesłać zdjęcie i na jego podstawie projektowana jest cała reszta.

Tasarim Takarim to firma należąca do pary: Yasemin Erdin Tavukçu i Özgüra Karavita, Mają pracownię w Stambule, z której wysyłają dodatki na całym świecie.

bizuteria inspirowana rysunkiem dziecka (1)

bizuteria inspirowana rysunkiem dziecka (2)

Może Cię zainteresować

zamknij