×

Uwaga rodzice! Kolejne, śmiertelnie niebezpieczne wyzwanie krąży w Internecie

Internet jest przydatny – możemy się dzięki niemu komunikować, dowiadywać, co dzieje się na świecie i sprawiać, że w ciągu 24h w naszym domu będzie zamawiamy towar. Niestety to także miejsce, z którego umiejętnie i z rozwagą nie potrafią korzystać dzieci. Są naiwne i myślą, że dorośli o niczym nie mają pojęcia. Oddają się przedziwnym zabawom i łańcuszkom, które mogą doprowadzić nawet do śmierci…

Niestety w sieci pojawiła się kolejna niebezpieczna zabawa, w którą uwikłane może być Twoje dziecko! Warto sprawdzić historię komputera i uświadamiać, że Internet to nie są żarty

Jeszcze nie tak dawno straszyła lalka MOMO, a dziś jej miejsce zajęła kukła, przypominająca Michaela Jacksona. Dorośli oczywiście nie zrobiliby sobie nic z tego, gdyby ją zobaczyli w sieci, ale dla dzieci nie jest to tak oczywiste.

O co chodzi? Do czego może dojść?

Tym razem to Ayuwoki Challenge – nowe wyzwanie, które jest śmiertelnie niebezpieczne. Rodzice z Wielkiej Brytanii są przerażeni i alarmują, aby inni dorośli dokładnie obserwowali swoje pociechy. W Internecie krążą zdjęcia i filmy z kukłą, która jest karykaturą króla popu. Wideo wprawdzie wzbudzało niepokój już 10 lat temu, gdy ktoś stworzył lalkę po śmierci Michaela Jacksona, ale teraz ta historia pojawiła się na nowo. Być może przez film o artyście?

W każdym razie do nagrania dołączony jest łańcuszek, który nie brzmi jak dobranocka… „Ayuwoki Challenge” to aplikacja, którą dzieci pobierają na telefon. Gdy tylko się ją ściągnie, nagle na ekranie pojawia się przerażająca postać. Jeśli się nie przekaże łańcuszka dalej, postać Ayuwoki będzie nawiedzać daną osobę. Po chwili dostają od tej postaci zadania do wykonania. Najprawdopodobniej ze strachu je wykonują. Co muszą robić? Okaleczać się, a w niektórych przypadkach padają także słowa zachęcające do odebrania sobie życia.

Rodzice, to nasz obowiązek sprawdzać, co w sieci robią nasze dzieci!

Może Cię zainteresować