×

Apple ostrzega przed zakrywaniem kamerki w MacBookach. Można tak uszkodzić ekran

Apple ostrzega na swojej stronie internetowej przed możliwymi konsekwencjami zaklejania kamerki w MacBookach. To może trwale uszkodzić ekran.

Ochrona prywatności

Wiele osób dbających o swoją prywatność w sieci, na wszelki wypadek zasłania kamerki w laptopach i smartfonach. Podobnie czyni nawet Mark Zuckerberg (twórca Facebooka), a także były już szef FBI, James Comey. Ten ostatni porównał kiedyś zakrywanie obiektu do zamykania na klucz wejściowych drzwi do domu.

Zaklejanie kamerki ma na celu uniemożliwić przechwycenie obrazu przez osoby niepowołane i zapobiec ewentualnemu złamaniu prawa do prywatności. Apple w oficjalnie wydanym komunikacie ostrzega jednak użytkowników MacBooków przed tego typu zabezpieczaniem. Według nich, może to doprowadzić do uszkodzenia komputera!

Apple ostrzega przed zakrywaniem kamerki w MacBookach

Do jednego z czołowych producentów sprzętu napłynęły liczne skargi odnośnie zakrywania kamerki. Wielu użytkowników MacBooka, MacBooka Air lub MacBooka Pro zgłasza problemy z pokrywami do kamer. Służą one do zabezpieczenia prywatności w trakcie korzystania ze sprzętu. Hakerzy mogą włamać się do komputera i wykorzystać obraz z kamery.

Jednakże Apple ostrzega przed montażem takich gadżetów na swój sprzęt. Pokrywa jest tak zaprojektowana, że ma bardzo wąską przestrzeń. Oznacza to, że w trakcie zamknięcia ekranu, istnieje spore ryzyko uszkodzenia wyświetlacza.

Jeśli zamkniesz notebooka Mac z zamontowaną pokrywą kamery, możesz uszkodzić wyświetlacz. Dzieje się tak ponieważ, prześwit między wyświetlaczem a klawiaturą jest zaprojektowany z bardzo wąskimi tolerancjami.

– czytamy w oficjalnym komunikacie firmy.

Jednakże dla wielu osób nie będzie to wystarczająco przekonywujący argument. Jeśli mamy ogromną potrzebę zakrycia kamerki (bądź wymaga tego nasz pracodawca) Apple zaleca:

Jeśli środowisko pracy wymaga zakrycia kamery notebooka Mac, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby uniknąć uszkodzenia wyświetlacza:

  • Upewnij się, że pokrywa kamery nie jest grubsza niż przeciętna kartka papieru do drukarki (0,1 mm).
  • Unikaj używania osłony kamery, która pozostawia resztki kleju.
  • Jeśli instalujesz osłonę kamery grubszą niż 0,1 mm, zdejmij ją przed zamknięciem komputera.

Uszkodzenie sprzętu od Apple’a nie wpływa pozytywnie na portfel. Części zamienne tego producenta są drogie (podobnie jak urządzenia), a naprawa może chwilę potrwać. Jednakże naprawa uszkodzonego ekranu obejmuje ubezpieczeniem AppleCare +.

Źródła: support.apple.com, www.ladbible.com
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij