×

Kiedy się obudziła była w takim stanie. Powodem jest błąd, który popełnia większość kobiet

16-letnia Tylah Durie z Australii jest normalną nastolatką. Tak jak jej koleżanki chce ładnie wyglądać i przywiązuje do tego dużą wagę. Lubiła zawsze stroić się przed lustrem i spędzać dużo czasu na wybieraniu odpowiednich ubrań.

Aby poczuć się jeszcze piękniejszą, wpadła na pomysł, że sama zmieni kolor swoich brwi.

Tylah myślała, że to czynność podobna do farbowania włosów. W końcu robiła to juz kilka razy i pomyślała, że nic złego jej nie spotka. To był błąd…

Nigdy nie robiła testu na skórze, ponieważ w trakcie farbowania włosów ani razu nie pojawiło się uczulenie.

Nastolatka nie sprawdzała także dokładnie tego, jaki skład mają używane przez nią produkty. Tak było i tym razem: nie doczytała, że farba zawiera p-fenylenodiaminy (PPD lub PPED). Te związki chemiczne są bardzo często wykorzystywane do produkcji farb do włosów. Dlatego niezwykle ważne jest, aby na dzień przed użyciem wykonać test na reakcję alergiczną. Niektórzy ludzie po prostu nie mają pojęcia, że są uczuleni na którykolwiek ze składników. Tak samo było Z Tylah.

Dziewczyna myślała, że nic jej nie grozi. Gdy następnego ranka się obudziła, nie mogła otworzyć oczu. Reakcja alergiczna na produkt była tak silna, że oczy spuchły, a co gorsza sączyła się z nich ropa. Po przebudzeniu natychmiast udała się do lekarza

Moje oczy były spuchnięte jak balon. Piekły mnie i swędziały. Skóra wokół brwi była czerwona i powstały bąbelki. Wypadły mi rzęsy. Oczy były tak przekrwione, jakby ktoś wrzucił mi do nich piasek. Cały czas płakałam i nie mogłam przestać. Byłam przekonana, że stracę wzrok.

W szpitalu okazało się, że dziewczyna ma duże szczęście. Dzięki szybkiej reakcji i lekarskiej interwencji jej stan szybko się poprawił. Z dnia na dzień było coraz lepiej.

Wpadłam w ogromną panikę. Nie chciałam być niewidoma, a czułam się tak, jakbym zaraz miała stracić wzrok. To, co przeszłam, jest nie do opisania. Przez cały czas z gałek leciały mi łzy i ropa. Gdyby nie to, że się wystraszyłam i szybko pojechałam do szpitala, dziś mogłabym nie widzieć! Mam nadzieję, że nikt nie popełni mojego błędu.

Czy robicie test na reakcję alergiczną przed farbowaniem? Jeśli nie, to koniecznie musicie o tym pamiętać!

Może Cię zainteresować

zamknij