×

Małżeństwo odmówiło wyburzenia domu z 1800 roku. Zamiast tego postanowili go zrekonstruować!

Niewiele jest w życiu rzeczy, które są bardziej satysfakcjonujące, niż posiadanie domu. Nieważne czy jest to miniaturowe mieszkanko czy wielka willa. Ważne jest to, że te cztery ściany i dach nad głową są twoje i możesz robić wszystko według własnego uznania.

Dom jest częścią historii. Wiele wspomnień i szczęśliwych chwil jest zapisane w jego ścianach. Czy to historia jednego pokolenia czy spuścizna wielu, dom odgrywa ważną rolę i w większości przypadków jesteśmy przywiązani do miejsca, które nazywamy domem.

Najlepszym przykładem jest historia tego miejsca. Wspaniale odrestaurowany dom łączy w sobie historię pokoleń w nowoczesnej oprawie!

chata (3)

Domek Aghnananagh stał sobie dumnie w Irlandii przez ostatnie 214 lat. Tradycyjna chata kryta strzechą w starym irlandzkim stylu.

Pozostawiony przez ostatnie pół wieku zaczął popadać w ruinę zanim przeszedł w ręce pewnej młodej pary.

chata (2)

W 2014 roku chata zastała przejęta przez Garyego Guilfoyle i jego żonę. Domek należał do ciotki Garyego.

chata (4)

Pomimo tego, że dom był w opłakanym stanie, para była zachwycona. Małżeństwo planowało remont, by stworzyć własny przytulny kąt.

W międzyczasie pojawiło się mnóstwo przeciwników, którzy nalegali na rozbiórkę.

chata (5)

Para nie miała zamiaru słuchać. Dla Garyego było to coś w rodzaju rodzinnego dziedzictwa. Historia domu była fascynująca.

Mężczyzna udostępnił post zakańczający wszystkie dyskusje w tym temacie:

„Powiedzieliśmy, żeby się wynosili. Ten dom stał przez ponad 200 lat, dłużej niż ktokolwiek z was. Jesteśmy jego nowymi opiekunami i mamy teraz go zburzyć, bo obcy tak mówią? Nie ma mowy!”

chata (1)

Choć remont okazał się wyzwaniem, para nie poddała się. Wytrwale walcząc, by przywrócić świetność chacie, w końcu dopięli swego.

chata (7)

Zatrudniając sztab specjalistów dom został wyremontowany. Para starała się utrzymać wnętrze pasujące do pierwotnego wyglądu. Po zgniłych ścianach nie było ani śladu.

chata (6)

Wszystkie nowoczesne udogodnienia zostały przewidziane, jednak charakter wnętrza i detale zostały dobrane tak, by nie odbiegały od oryginału.

chata

Renowacja i ostatnie poprawki są nadal w toku, jednak państwo Guilfoyle cieszą się z efektów i dumnie prezentują swoją posiadłość.

Polecane

Może Cię zainteresować