×

20 najbardziej fascynujących wynalazków, jakie powstały. Wywierają wrażenie na każdym, kto je zobaczył!

Wynalazcy są wspaniałymi ludźmi. Myślą dzień i noc, co zrobić, by uczynić nasze życie bardziej komfortowym, przyjemniejszym i ciekawszym.

Choć niektóre wynalazki są nietrafione, inne są strzałem w dziesiątkę. Dlatego w celu uznania osiągnięć pomysłodawców wybraliśmy kilka z nich, które niewątpliwie was oszołomią. Oto one:

1. Pogoda w pudełku

Ken Kawamoto jest inżynierem, który ma ambicje połączenia świata cyfrowego z tym realnym. Wpadł więc na pomysł urządzenia wizualnego, które wyświetla pogodę na kolejny dzień. Nazywa się Tempescope. Jeśli zanosi się na burzę to widać przebłyski piorunów, a jeśli będzie padać, widzimy spadające krople. Ten wynalazek jest naprawdę niesamowity!

2. Lustrzane filiżanki

wynalazki-5
Japońscy projektanci D-Bros wpadli na pomysł nietypowych filiżanek i spodków. Filiżanki odzwierciedlają kolorowe wzory na talerzach i są urzekające!

3. Siodełko

Dziecięce siodełko jest fantastycznym rozwiązaniem dla tatusiów uwielbiających nosić swoje pociechy na barana. Dziecko siedzi bezpiecznie, a ręce taty są wolne. Wszyscy są szczęśliwi!

4. Buty z wymiennymi obcasami

wynalazki-19

Teraz lekkim szarpnięciem możesz sprawić, że zwykłe czółenka zamienią się w eleganckie szpili na wieczór. Projektantka Tanya Heath zaprojektowała całą gamę wymiennych obcasów. Panie mogą również dać odpocząć swoim nogom zwyczajnie ściągając obcas.

5. Kran oszczędzający wodę

wynalazki-8

Młody londyńczyk Simin Qui stworzył unikalny projekt łazienki, który nie tylko wygląda stylowo, ale również pomaga w oszczędzaniu kończących się zasobów wody.

6. Naszyjnik z miniogrodem

wynalazki-28

Colin Jardan wymyślił biżuterię dla miłośników natury. Maleńkie wazy stworzone przy pomocy drukarki 3D wypełnione są miniaturami kwiatków.

7. Kulista wanna

Wymyślona przez rosyjskiego projektanta Aleksandra Zhukovskiego. Weź w niej kąpiel a poczujesz się jakbyś pływał w powietrzu!

8. Przenośna drabina do wchodzenia na drzewa

Bez uszkadzania drzew możesz wspinać się po nich wspinać!

9. Podstawka na książki z superbohaterem

wynalazki-27

Robi wrażenie. W rzeczywistości to schowane wewnątrz magnesy, które utrzymują książki.

10. Słowny zegar

Ten zegar wyświetla godzinę słownie. Po prostu genialne!

11. Całuśny kubek na kawę

Wynaleziony przez Jang Woo Seok dla wszystkich spragnionych buziaków.

12. Idealnie dopasowane buty

wynalazki-18

Japoński projektant Masaya Hashimoto wpadł na pomysł nowego obuwia, które doskonale pasuje do kształtu każdej stopy. Zamiast sznurówek, buty są owijane wokół stopy i zapinane na rzepy.

13. Pułapka na światło

wynalazki-16

Wymyślona przez rosyjskich projektantów, ta futurystyczna lampa jest piękna i tajemnicza. Jasność można regulować za pomocą „kraterów”.

14. Niewidzialna klawiatura

wynalazki-20

Brzmi jak magia. Niewidzialna klawiatura Noki składa się z dwóch bransolet, które podążają za ruchem ręki. Choć imponująca, może okazać się niezbyt wygodna.

15. Sygnalizatory dla rowerzystów

Na ten pomysł wpadł Elnur Babayev z Azerbejdżanu. Projektor wyświetla znaki na plecach, które informują kierowcę o zamiarach rowerzysty. Wszystko odbywa się automatycznie, w zależności od ruchu roweru, wyświetlany jest odpowiedni znak.

16. Lampa z pnia drzewa

wynalazki-24

Zrobione z prawdziwego drewna lampy są imponujące. Wszystko to dzięki diodom umieszczonym w szczelinach.

17. Dekoracyjne wałki

Dzięki tym wałkom, ciasto będzie udekorowane niesamowitymi wzorami!

18. Urocze pierścionki

wynalazki-9wynalazki-11

Każdy pierścionek jest zrobiony z trzech części i połączone układają się w kształt uroczych zwierząt.

19. Kocie kostki

wynalazki

Te specjalne klocki zostały stworzone z myślą o właścicielach tych futrzaków. Każda kostka łączy się z poprzednią dając kotu mnóstwo zabawy w znajdowaniu nowych przejść.

20. Bronie na poduszkową bitwę

Życie już nigdy nie będzie takie samo.

Może Cię zainteresować

zamknij