×

14-latek zamordował swoją rodzinę. Wśród ofiar jest jego 6-miesięczny braciszek

Ta zbrodnia wstrząsnęła wczoraj całymi Stanami Zjednoczonymi. W amerykańskim mieście Elkmont w Alabamie doszło do przerażającej zbrodni. Najgorsze w niej jest to, że została ona dokonana przez dziecko, a w jej wyniku zginęło troje maluchów i dwoje dorosłych. 14-latek przyznał się już, że zamordował członków swojej rodziny. Wciąż nie jest jeszcze znany jego motyw.

Brutalna napaść na dom jednorodzinny

Około godziny 23:00 czasu miejscowego nastoletni chłopiec zadzwonił pod numer alarmowy i wezwał pomoc. Twierdził, że ktoś zamordował jego rodzinę. Gdy służby ratunkowe przybyły na miejsce, okazało się, że trzy osoby zmarły od razu. Dwie wciąż żyły, ale ich stan był bardzo poważny. Natychmiast zabrano je do szpitala. Niestety, ich życia nie udało się uratować.

Szokujące zeznania 14-latka

Policjanci na miejscu przesłuchali oczywiście 14-letniego chłopca, któremu udało się przeżyć napaść. Nastolatek powiedział im, że był w piwnicy, kiedy usłyszał strzały. Nie wybiegł od razu, ponieważ się bał. Jednak im więcej chłopiec opowiadał policjantom, tym większe wątpliwości pojawiały się w głowach funkcjonariuszy. Zeznania dziecka zaczynały być coraz bardziej rozbieżne. Ostatecznie przyparty do muru przyznał się, że nie było żadnego napadu i że to on zamordował pięcioro członków swojej rodziny.

Zamordował najbliższych

We wtorek rano rzecznik biura szeryfa hrabstwa Limestone Stephen Young potwierdził w rozmowie z mediami, że 14-letni chłopiec przyznał się do popełnienia tej przerażającej zbrodni. Ponadto, dziecko oddało funkcjonariuszom broń, z której strzelało. Wiadomo, że pochodziła z nielegalnego źródła. Jednak rzecznik nie chciał zdradzać na ten temat niczego więcej.

Ofiarami 14-latka był jego 38-letni ojciec, Johna Sisk, jego 35-letnia macocha Mary Sisk oraz jego 6-letni i 6-miesięczny brat, a także 5-letnia siostra. Chłopiec został już oskarżony o 5-krotne zabójstwo.

W Polsce również zaatakował nastolatek

W Polsce jakiś czas temu również było głośno na temat zbrodni dokonanej przez nastolatka. W małej i spokojnej miejscowości 16-letni Mateusz M. napadł z nożem na śpiące we własnym domu małżeństwo. Na szczęście w tym przypadku poszkodowanym udało się przeżyć.

Dlaczego tak przerażające myśli pojawiają się w coraz młodszych umysłach? Skąd w tak młodych ludziach tyle agresji? Co robić, aby temu zapobiegać? Miejmy nadzieję, że uda nam się odpowiedzieć na te pytania choć częściowo i nauczymy się zapobiegać takim sytuacjom.

Może Cię zainteresować

zamknij