×

13-latka zaszła w ciąże z 71-latkiem. Dziecko zmarło w trakcie domowego porodu

13-latka zaszła w ciąże z 71-latkiem. Nieco ponad tydzień temu dziewczynka urodziła dziecko. Niestety noworodek zmarł niedługo po porodzie. Jak to możliwe, że pozwolono, aby nastolatka donosiła ciążę będącą efektem czynu zabronionego?

Dziecko urodziło dziecko

Mogłoby się wydawać, że ciąże wśród małych dziewczynek to wyłącznie domena krajów islamskich, w których kobieta nie ma żadnych praw. Tymczasem do takich skandali dochodzi również w Polsce. Lokalne media obiegła wstrząsające historia małej dziewczynki, która została wykorzystana przez dużo starszego mężczyznę.

71-latek dopuścił się gwałtu na 13-latce. W efekcie współżycia doszło do zapłodnienia. Trudno powiedzieć czy najbliżsi dziewczynki nie wiedzieli, że 13-latka jest w ciąży, czy też celowo unikali informowania o tym otoczenia. 9 sierpnia zatelefonowali na pogotowie ratunkowe. Nastolatka była w trakcie porodu. Gdy medycy przyjechali na miejsce, okazało się, że 13-latka już urodziła. Niestety noworodek nie przeżył. W związku z wiekiem rodzącej, o sprawie zostały poinformowane odpowiednie służby.

Ciałko noworodka przeszło sekcję zwłok. W oparciu o analizę DNA ustalono, kto jest ojcem. Badania potwierdziły, że współżycia z dziewczynką musiał dopuścić się 71-letni Stanisław G. Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód wszczęła postępowanie w sprawie wykorzystania seksualnego 13-latki. Stanisław G. trafił już do aresztu. Złożył także wyjaśnienia.

13-latka zaszła w ciąże z 71-latkiem

Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej powiedział dziennikarzom, że mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Prokurator zlecił zatrzymanie mężczyzny i w piątek przedstawił mu zarzut współżycia seksualnego z 13-latką. W toku przesłuchania podejrzany częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Sąd zadecydował, że 71-latek spędzi co najmniej trzy miesiące w areszcie. Za wykorzystanie seksualne dziecka grozi mu od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Nie wiadomo, dlaczego rodzina poszkodowanej dziewczynki nie zgłosiła wcześniej, że 13-latka jest w ciąży. Póki co, nie podano także do wiadomości publicznej, czy dziewczynka w czasie ciąży znajdowała się pod opieką lekarza.

Zgodnie z polskim prawem 13-latce przysługiwała możliwość usunięcia ciąży z uwagi na fakt, że doszło do niej na skutek czynu zabronionego. W Polsce współżycie seksualne dozwolone jest od 15. roku życia. W związku z tym, wszystkie ciąże dziewczynek poniżej tego wieku kwalifikują się do przerwania. Nie ma przy tym znaczenia, czy nastolatka wyraziła zgodę na współżycie czy też nie. Z uwagi na młody wiek człowiek nie jest bowiem w stanie w pełni decydować o sobie.

Niedawno głośno było o 12-latce, która urodziła dziecko dwukrotnie starszego partnera. Oboje twierdzili, że cieszą się z rodzicielstwa. Mężczyzna wyprawił nawet dla nieletniej matki huczne baby shower.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.planeta.pl
Fotografie: Freepik (miniatura wpisu), Facebook, Freepik

Może Cię zainteresować

zamknij