×

13-latek zabity nożem przez 14-latków za „donosicielstwo”. Grozi im dożywocie

13-latek zabity nożem przez dwóch innych nastolatków. Wcześniej został zwabiony na miejsce zbrodni przez swoją koleżankę. Sąd nie ma litości dla młodocianych sprawców.

13-latek zabity nożem

Jak informuje The Guardian, do brutalnego morderstwa doszło 3 stycznia br. w parku w Reading (miasto w Wielkiej Brytanii). 13-letni Oliver Stephens zginął od ciosów nożem zadanych mu w klatkę piersiową i plecy.

Wcześniej na miejsce zwabiła go 14-letnia koleżanka. Gdy niczego nie spodziewający się chłopiec przyszedł na umówione spotkanie, wówczas zaatakowało go dwóch nastolatków. Gdy jeden z nich bił się z Ollym, drugi w tym czasie chwycił za nóż i zaczął zadawać mu ciosy (w tamtym momencie miał 13 lat). Natomiast dziewczyna przez cały czas biernie przyglądała się rozgrywającemu się na jej oczach zabójstwie.

Śmiertelnie rannego 13-latka znalazła pielęgniarka spacerująca z psem. Mimo podjętej przez nią próby reanimacji, chłopiec zmarł na miejscu zdarzenia. Najbardziej w tym wszystkim zaskakuje przyczyna zbrodni…

Chcieli ukarać „donosiciela”

Okazuje się, że przyczyną zbrodni była przemoc słowna w Internecie. Sprawcy morderstwa wyśmiewali się w mediach społecznościowych z innego chłopca. Olly miał o tym fakcie poinformować brata obrażanego chłopca. Gdy zabójcy dowiedzieli się o tym, postanowili ukarać 13-latka za „donosicielstwo”.

Jak wynika z przedstawionych w sądzie dowodów w postaci wiadomości tekstowych i nagrań głosowych, zarówno sprawcy morderstwa, jak i 14-latka, przez kilka dni ustalali sposób, w jaki dokonają zemsty na chłopcu. Jeden z napastników miał stwierdzić:

Właściwie szczerze nienawidzę tego dzieciaka, gdybym go teraz zobaczył, prawdopodobnie zabiłbym go albo coś takiego.

Z kolei 14-latka pisała o tym, że Olly zasłużył na to, co go spotka i będzie to jego „karma”. Po dokonanej zbrodni cała trójka próbowała zatrzeć ślady i usunąć wiadomości, które między sobą wymieniali. Śledczym udało się jednak wszystko odzyskać. W jednej z tych wiadomości 13-latek, który zadał śmiertelne ciosy nożem, przyznał po wszystkim, że to „największy błąd w jego życiu”.

Sąd stwierdził jednak, że trójka małoletnich oprawców „nie wykazywała żalu ani szoku po tym, co się stało”. The Guardian podaje, że obu sprawcom oskarżonym o morderstwo grozi nawet dożywocie. Od kary nie wywinie się także 14-latka, która zwabiła chłopca do parku. Data ogłoszenia wyroku nie została jeszcze podana.

Źródła: www.theguardian.com, www.liverpoolecho.co.uk, wiadomosci.radiozet.pl

Może Cię zainteresować

zamknij