×

Będzie transmisja kary śmierci? Tego chce sam sąd, który skazał 21-latka

Będzie transmisja kary śmierci? W przypadku tego 21-latka właśnie tego chce sam sąd. Jaką okropną zbrodnię popełnił młody mężczyzna, że organy sprawiedliwości chcą emitować w telewizji jego śmierć ku przestrodze?

Jaką potworną zbrodnię popełnił Mohamed Adel?

Do tych tragicznych wydarzeń doszło 20 czerwca w miejscowości Al-Mansura w północnym Egipcie. Tuż przed rozpoczęciem egzaminów końcowych 21-letni Mohamed Adel w bramie uniwersytetu Al-Mansura zaatakował swoją koleżankę z roku Nairę Ashraf i to w ciągu dnia.

Młody mężczyzna wykazał się szczególnym okrucieństwem. Zadał przerażonej dziewczynie aż 19 ciosów nożem. Tuż po tym wielokrotnie ją uderzył i skakał jeszcze po jej bezwładnym ciele. Na sam koniec Mohamed Adel poderżnął Nairze Ashraf gardło. Według śledczych wcale nie chciał jednak na tym skończyć. Ich zdaniem próbował całkowicie pozbawić ją głowy.

Chwilę po tym zdarzeniu przerażeni świadkowie ujęli Mohameda i przekazali go w ręce policji. W czasie śledztwa zlecono wykonanie badań psychologicznych. Tym samym udowodniono, że w momencie popełniania morderstwa 21-latek był poczytalny. W związku z tym, 2 dni później postawiono mu zarzut zabójstwa z premedytacją.

Będzie transmisja kary śmierci?

W czasie rozprawy 21-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i próbował tłumaczyć swoje zachowanie. Twierdził, że dziewczyna straszyła go, iż naśle na niego bandytów. Sąd okazał się jednak nieugięty i nie uwierzył w jego tłumaczenia.

6 lipca skazano 21-letniego studenta na śmierć przez powieszenie. Sąd nie miał jakichkolwiek wątpliwości, co do winy Mohameda Adela. W uzasadnieniu sędzia stwierdził: „nie mógł znaleźć w sobie zdolności do litości dla kogoś, kto sam nie był miłosierny”. Wyrok 21-latka nie jest prawomocny. Jeszcze przez 2 miesiące jego adwokaci mogą próbować go uratować i złożyć apelację. Sędzia w czasie ogłaszania wyroku powiedział:

Być może twoja śmierć przyniesie więcej dobrego przykładu dla innych, niż pozwolenie ci na życie.

Na koniec sędzia zwrócił się też do egipskiego parlamentu. Poprosił o to, aby egzekucja 21-latka była transmitowana na żywo w publicznej telewizji. Jego zdaniem może to być „nauczka” dla innych, którym przez myśl przemknęło popełnienie tak makabrycznej zbrodni. Sąd w piśmie do parlamentu, które przytoczył „Egypt Independent”, napisał:

Transmisja, choćby tylko część wstępna egzekucji, mogłaby osiągnąć cel odstraszający, którego nie udało się osiągnąć przez wydanie samego wyroku.

Źródła: egyptindependent.com, www.independent.co.uk
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij