×

10 słów z przeszłości, których Twoje dziecko prawdopodobniej nie zna. To jak obcy język

„Gimby nie znają” – niby banalne powiedzenie odnoszące się do nastolatków, ale jest w nim sporo prawdy, ponieważ jak dobrze wiemy, każde pokolenie ma swoje teksty, swój język, którego nie rozumieją starsi… i na odwrót. Młodsze pokolenie także nie zna słów, którymi posługiwali się ich dziadkowie, a nawet rodzice. Na dowód tego przedstawimy Wam słowa, o których dziś młodzież nie pamięta.

Nie martw się rodzicu, że nie znasz wszystkich „nowoczesnych” słów swojego dziecka. Ono także nie zna niektórych pojęć, które Ty wtrącasz do rozmowy

Słowa zostały wybrane przez redaktorów serwisu papilot.pl, a nam bardzo spodobał się ten sposób prezentowania języka. Czy są jakieś słowa, które dorzucilibyście do tej listy? Czekamy na Wasze propozycje ?

Malakser

Tak kiedyś nazywano robot kuchenny. Nieodzowny element każdej kuchni.

Pedet

Niektórzy mogą pomylić go z raperem Pezetem. W rzeczywistości pochodzi od PDT, czyli popularnych niegdyś Państwowych Domów Towarowych.

CPN

Ciekawe, czy o tym kiedykolwiek słyszeli młodzi? To skrót od Centrali Produktów Naftowych, które po prostu były stacjami benzynowymi.

Farelka

To przenośny grzejnik elektryczny, dzięki któremu np. w mieszkaniu było ciepłej. Nazwa powstała od firmy Farel, która była niegdyś jedną z wiodących na rynku.

Laczki

Niektórzy ciągle używają tego słowa do określenia butów, a dokładnie pantofli, które nosi się w domu.

Pawlacz

To szafka wisząca nad drzwiami wejściowymi do mieszkania – bardzo popularna, a najczęściej chowano w niej rzeczy, których nie używało się zbyt często.

Prodiż

To nic innego jak przenośny sprzęt kuchenny, dzięki któremu można było piec.

Katanka

To kurtka, narzutka lub jakieś odzienie wierzchnie.

Popelina

Tak najczęściej mówi się o sytuacji, która jest wstydliwa, ale także to materiał, z którego szyje się np. koszule.

Pepegi

To trampki, które były bardzo popularne. Dziś można powiedzieć, że takie miano mają buty marki Converse.

Może Cię zainteresować

zamknij