×

Faceci zwykle patrzą na biust kobiety. Filipa pociąga zupełnie niepozorna rzecz u partnerki

Nie wszyscy chcą się do tego przyznać, ale każdy z nas, w większym lub mniejszym stopniu, ocenia innych po wyglądzie. Kiedy mężczyźni patrzą na kobiety, zwracają uwagę na różne rzeczy. Dla jednych najważniejsze są oczy, niektórzy otwarcie mówią, że patrzą na pupę czy biust. Są też tacy, którzy w pierwszej kolejności patrzą na zęby kobiety. Należy do nich także pewien dentysta, który twierdzi, że jest w stanie ocenić kobiety tylko na podstawie uzębienia.

Jedni szukają krągłości, inni idealnych zębów

Filip podkreśla, że nie mógłby być z dziewczyną, która nie dba o swoje zęby. Parafrazując znane powiedzenie mówi, że to właśnie one są zwierciadłem duszy. Dlatego, czyste i białe zęby partnerki to dla niego absolutna podstawa. Niestety, jego wnioski z dotychczasowego poszukiwania żony są zatrważające. Okazuje się, że spora część polek zapomina o szczotkowaniu i wizytach kontrolnych u stomatologa.

Lekarz zaznacza, że wszyscy dentyści powinni być reklamami swojej profesji. Bardzo mało osób rodzi się z idealnymi zębami, więc ich wygląd to w dużej mierze, kwestia korzystania z odpowiednich usług stomatologów. Podkreśla, że on sam regularnie piaskuje zęby i przez lata nosił aparat.

To nie kwestia pieniędzy

Denerwuje się, kiedy słyszy, że czyjeś zęby są w złym stanie, bo wizyty u dentystów są drogie. Przy regularnym szczotkowaniu i wizytach kontrolnych, zęby powinny same z siebie wyglądać dobrze. Poza tym, większość gabinetów dentystycznych przyjmuje na NFZ. W większych miastach można też udać się do klinik uniwersyteckich, które przyjmują za darmo.

W przypadku zębów pieniądze to nie wymówka. Wszystko jest kwestią dbania o siebie:

Coś mi się wydaje, że większości Polaków zdarza się zapominać o podstawowej higienie. Były nawet badania, z których wynikało, że sporo z nas nie ma w domu nawet szczoteczki i pasty. Nie tłumaczmy tego biedą, bo to koszt kilku złotych miesięcznie

Niektóre dziewczyn bardzo się krępują

Mężczyzna opowiedział, jak w jego towarzystwie zachowują się kobiety. Część z nich mówi przez zaciśnięte zęby, bo boją się, że zacznie je oceniać:

Rozumiem to. Każdy boi się, że dentysta coś u niego zdiagnozuje lub krytycznie oceni. Mam to samo, kiedy rozmawiam prywatnie z ciocią, która jest psychologiem. Ale to tak nie działa

Oczywiście, dentyści nie są w stanie wyłączyć zawodowego myślenia i podświadomości, więc taka ocena pojawia się gdzieś z tyłu głowy. Ale Filip zaznacza, że nigdy nie dzieli się swoimi przemyśleniami na temat zębów, jeśli nie jest o to proszony. Jednak nie ukrywa, że zęby to ważny czynnik przy wyborze partnerki:

Nie ukrywam, że spotkałem na swojej drodze wiele dobrze rokujących dziewczyn, ale z niektórymi przestałem utrzymywać kontakt przez stan ich uzębienia. To jest silniejsze ode mnie. Nie jestem w stanie skupić się na rozmowie i dogłębnym poznawaniu człowieka, kiedy każde otwarcie ust wzbudza we mnie postrach. Każdy ma swój gust. Ja też nie oczekuję, że wszystkie kobiety będą się mną zachwycać

Zęby to wizytówka człowieka

Filip zaznacza, że z zębami polek nie jest zbyt dobrze. Codziennie spotyka wiele dziewczyn, którym przydałoby się gruntowne leczenie i nie chodzi tylko o pacjentki:

Mimowolnie zaglądam im w zęby, bo trudno ich nie zauważyć. No i nie ma co ukrywać – w większości przypadków są przynajmniej trochę krzywe, zazwyczaj przebarwione, a złoża kamienia nazębnego są naprawdę imponujące. W naszym kraju nie istnieje kultura dbania o zęby

Pytany, czy jest jakaś szansa, żeby nie przekreślał od razu kandydatki, która niedomaga w kwestii uzębienia, odpowiada, że raczej nie ma takiej możliwości. Dla niego wizytówką człowieka są zęby, więc byłoby mu trudno odnaleźć się w takiej sytuacji:

Jeśli kobieta ma jakieś braki w tej kwestii, to znaczy, że ma problem z samodyscypliną, nie jest estetką, przegrywa z lenistwem i tak dalej

Dziewczyny, jak prezentują się wasze zęby?

Może Cię zainteresować

zamknij