×

Jak wybielić zęby, czyli kilka porad o różnych metodach

Chyba każdy chciałby móc pochwalić się pięknym, równym i przede wszystkim białym uśmiechem. O ile pierwsze dwa punkty wiążą się obowiązkowo z pomocą specjalistów – jeśli natura nie była w tej kwestii wyrozumiała – o tyle ostatni uważany jest za taki, który już jej nie wymaga. Czy rzeczywiście? Jak wybielić zęby skutecznie, a do tego bezpiecznie? Postaramy się odpowiedzieć wam na to pytanie!

Jak wybielić zęby

Przed odpowiedzią na to pytanie, należy wyróżnić dwie możliwości zmiany koloru zębów na jaśniejszy. Jedną z nich jest właśnie wybielanie zębów, drugą rozjaśnianie. Większość z was mogłaby założyć, że pierwsza z opcji jest tą popularniejszą – nic bardziej mylnego…

jak wybielić zęby domowymi sposobami

pixabay.com

O wybielaniu zębów mówimy wówczas, gdy w zastosowane zostały profesjonalne środki przeznaczone do tego celu, czyli najczęściej nadtlenki wodoru lub nadtlenki karbamidu. Zabieg z ich użyciem najczęściej przeprowadzany jest pod kontrolą dentysty.

O rozjaśnianiu mówimy wówczas, gdy jaśniejszego koloru zębów uzyskany został poprzez usunięcie przebarwień i osadów. Działają w ten sposób wszelkiego rodzaju „wybielające” pasty do zębów, a także domowe metody.

Odpowiedź na pytanie, jak wybielić zęby, jest zatem jedna – pod okiem profesjonalistów, z użyciem sprawdzonych środków. Jest to jedyna skuteczna i bezpieczna metoda wybielania.

Jak szybko wybielić zęby

Wybielanie zębów nie jest zabiegiem natychmiastowym. Jest to proces trwający kilka tygodni. Przebiega etapami i wiąże się ze stosowaniem przez ten czas tak zwanej „białej diety”. Chodzi w nie o nie spożywanie jedzenia i napojów o mocnych kolorach, mogących pozostawić na zębach przebarwienia.

Jeśli oczekujecie natychmiastowego efektu, możecie zafundować sobie piaskowanie zębów. Jest to zabieg wykonywany w gabinecie dentysty, polegający na usunięciu wszelkiego rodzaju osadów i kamienia. Efekt rzeczywiście widoczny jest od razu, co nie oznacza, że jest on wystarczająco spektakularny. Zęby stają się oczywiście jaśniejsze, ale dalej daleko im będzie do hollywoodzkiej bieli…

Niestety, odpowiedz na pytanie, jak szybko wybielić zęby, jest mało satysfakcjonująca dla osób, które oczekują efektu natychmiastowego, najlepiej osiąganego w domowym zaciszu.

Jak naturalnie wybielić zęby

W sieci nie brak oczywiście wielu najróżniejszych metod mających być odpowiedzą na pytanie „jak szybko wybielić zęby”. Niestety, nie mają one wiele wspólnego z prawdziwym wybielaniem… W przeważającej większości jedynie rozjaśniają zęby, poprzez ścieranie z nich osadów, przebarwień i… w niektórych przypadkach szkliwa…

jak wybielić zęby u dentysty

pixabay.com

Domowe sposoby wybielania zębów, choć cieszą się ogromną popularnością, mogą w rzeczywistości przynieść dużo więcej szkody niż pożytku. „Wybielanie” z użyciem sody oczyszczonej, węgla aktywnego, soli morskiej, pestek truskawek czy kwasów owoców cytrusowych (np. sok z cytryny) prowadzi ostatecznie do jednego – naruszenia i uszkodzenia szkliwa. Wybielający efekt uzyskany zostaje jedynie przez ścieranie.

Jedyną nieszkodliwą odpowiedzią na pytanie, jak szybko wybielić zęby, jest zalecenie częstszego i bardziej dokładnego szczotkowania zębów, zainwestowanie w soniczną szczoteczkę do zębów i dobrą pastę do zębów. Tak – tego typu sprzęt potrafi zdziałać cuda. Pozwala też na utrzymanie bieli uśmiechu na dłużej po zabiegu profesjonalnego wybielania.

Wybielanie zębów jest aktualnie jednym z częstszych zabiegów wykonywanych u stomatologa. Jedynie przeprowadzone w takich warunkach jest nieszkodliwe i daje efekt –w przeciwieństwie do domowych metod… W połączeniu z odpowiednim szczotkowaniem może się on utrzymać naprawdę długo. Jest to kwestia, w którą rzeczywiście warto zainwestować…

Może Cię zainteresować

zamknij