×

14-latka zastrzeliła chronione zwierzę. Była przekonana, że jest to jeleń

14-letnia Abby Wilson z Missouri zastrzeliła łosia, choć była przekonana, że jest to jeleń. Wraz z ojcem polowali legalnie podczas sezonu na jelenia. Warto też zaznaczyć, że łosie są na tym obszarze gatunkiem chronionym. Po tym incydencie, tata nastolatki, Don White, zbadał ciało zwierzaka i natychmiast skontaktował się z departamentem ds. ochrony zwierząt.

Myślimy, że właśnie zastrzeliliśmy łosia – powiedział podczas rozmowy.

To dość dziwne, że łoś znajdował się w tym właśnie miejscu – 200 mil od miejsca, w którym miało znajdować się stado dzikich łosi.

Sam pracownik placówki, Adam Deorhoff, miał bardzo duże wątpliwości co do występowania łosia w tym miejscu. Uwierzył, kiedy dostał dowód rzeczowy w postaci zdjęcia.

Tata wysłał mi zdjęcie i wszystko stało się jasne. To był łoś. Nigdy bym nie pomyślał, że może się tam znaleźć. Teraz już wiem, że nigdy nie można mówić nigdy… Dziewczynka prawdopodobnie nigdy wcześniej nie widziała łosia w swoim naturalnym środowisku. Jej tata postąpił bardzo słusznie i odpowiedzialnie, kiedy powiadomił nas o całym zdarzeniu. – wspomina Doerhoff.

Od momentu, kiedy historia trafiła do sieci, White przyznaje, że jego córka spotkała się z falą krytyki ze strony internautów.

Jedna z grup o nazwie „STOP Trophy Hunting NOW” nie szczędziła słów krytyki pisząc:

Idioci i ich potomstwo z bronią w lesie. Nawet nie wiedzą, w co strzelają!

White miał nadzieję, że pracownicy działający na rzecz ochrony zwierząt pozwolą mu i jego córce zachować mięso i poroże zastrzelonego łosia. W ostateczności żadna część zwierzęcia nie trafiła w ręce mężczyzny. Mięso zostanie przekazane potrzebującym o ile okaże się, że jest zdatne do spożycia.

Czy dziewczynka zostanie ukarana za to, co zrobiła?

Łoś jest gatunkiem chronionym. Jeśli nie ma sezonu na łosia, strzelanie do niego jest nielegalne. Wiek lub niewiedza nie jest w tym przypadku żadnym usprawiedliwieniem. Ona popełniła ten błąd, więc musi ponieść za to konsekwencję… Fakt, że tata poprosił o poroże i mięso tego zwierzęcia był bardzo nie na miejscu. Twoja córka nielegalnie zastrzeliła chronionego łosia i nie powinieneś dostać trofea za nielegalnie zastrzelone zwierzę. Dziewczynka nie powinna pójść do więzienia. Nałożenie grzywny byłoby dla Was odpowiednią karą – piesze jedna z komentujących osób.

Ona ma 14 lat i ciągle się uczy. Jej tata zrobił to, co do niego należało. Łoś nie był oznakowany, a oni doskonale wiedzieli, że w okolicy nie powinno być żadnego łosia. Dlaczego więc go tam spotkali? – broni dziewczynkę kolejny internauta.

Po czyjej stronie jesteś? Czy dziewczynka i jej ojciec powinni zapłacić za to, co zrobili?

Może Cię zainteresować