×

Zagadka detektywistyczna podbija sieć. Który z nich jest mordercą?

Zagadka detektywistyczna, którą potrafią rozwiązać nieliczni, a umiejętność logicznego myślenia jest w dzisiejszej rzeczywistości niezwykle ważna. Wszystko za sprawą natłoku różnego rodzaju informacji, które musimy poddać własnej analizie. W przeciwnym razie zderzenie z otaczającym nas światem mogłoby być bardzo bolesne. A Tobie jak idzie z logicznym myśleniem i wyciąganiem odpowiednich wniosków?

Zagadka detektywistyczna – badanie sprawy morderstwa

W śledztwie pojawia się 5 nazwisk, które są ze sobą na swój sposób powiązane. Problem w tym, że w zapiskach nie ma informacji, która spośród osób jest mordercą, a która jego ofiarą? Twoim zadaniem jest przeprowadzenie własnego śledztwa i ustalenie, kto jest kim na podstawie szczątkowych informacji.

Jak donosi źródło, tylko osoba z IQ powyżej 140 jest w stanie poprawnie wskazać sprawcę i tragicznie zmarłą osobę.

Zagadka detektywistyczna
wholesecrets.com

Szczątkowe informacje na temat pięciu osób

John

John to tenisista, który dzień po morderstwie wziął udział w turnieju. Grał na nim z osobą, która nie jest w żaden sposób powiązana ze sprawą.

Jack

Jack urodził się i dorastał na małej wyspie, na której ludzie żyli z rybołówstwa. Związane z tym było też jego marzenie – chciał stać się właścicielem własnego kutra rybackiego. Jack przybył do miasta na rok przez zabójstwem.

Steve

Steve jest modelem i typem narcyza. Jest w siebie zapatrzony do tego stopnia, że kilka dni przed morderstwem zaczął pozować Billowi. Billowi, który zgodził się na namalowanie jego pełnowymiarowego portretu.

Bill

Bill, jak wynika z wcześniejszego opisu, jest malarzem. Podczas śledztwa wyznał, że najpóźniej do tygodnia portret Steve’a będzie gotowy.

Alex

Alex tuż po morderstwie udał się na Antarktydę, gdzie miał wziąć udział w ekspedycji naukowej. Na Biegunie Południowym przebywa do dnia dzisiejszego wraz z 20 innymi naukowcami.

Dodatkowe informacje

Ze śledztwa dowiadujemy się również, że:

1. W tygodniu poprzedzającym morderstwo sprawca złamał nogę.

2. Steve i Alex poznali się 6 miesięcy przez zabójstwem.

3. Alex i morderca znali się od dziecka. Oboje dorastali w sąsiednich domach w dużym mieście.

Znasz już odpowiedź? Jeśli tak, przewiń niżej i sprawdź, czy miałeś rację.

Rozwiązanie zagadki detektywistycznej

Zacznijmy od Jacka, który jest niewinny. W końcu dorastał na małej wyspie i nie znał sprawcy w dzieciństwie. Bill nie jest ofiarą, ponieważ wciąż żyje – podczas przesłuchania wyznał, że ma dokończyć portret Steve’a. Czyżby to on zabił? Tak, Bill jest mordercą.

Alex przebywa na chwilę obecną na Antarktydzie. John z kolei grał w tenisa dzień po zabójstwie. Steve wciąż będzie pozostał do obrazu Billa, a więc również żyje. Pytanie co z Jackiem? Wszystko wskazuje więc na to, że to on padł ofiarą zabójcy.

Odpowiedź na zagadkę detektywistyczną brzmi, że to Bill zamordował Jacka.

A jaka była Twoja odpowiedź?

Może Cię zainteresować

zamknij