×

Postępując nieświadomie, niszczymy swoje życie. Pora zacząć kontrolować swoje emocje

Życie nie jest proste. Słyszymy to codziennie jadąc do pracy, robiąc zakupy.

Zawsze się znajdzie ktoś, kto będzie uparcie twierdzić, że życie jest trudne.

pexels.com

Życie jest proste. My sami sobie je komplikujemy.

Tak naprawdę nic się nie stanie, jeśli nie skończysz szkoły, nie ożenisz się, nie znajdziesz pracy, która cię satysfakcjonuje. Może nie masz jeszcze rodziny, nie zarabiasz wielkich pieniędzy. Świat nie ma prawa cię za to potępiać.

Jeśli szukasz swojej ścieżki życiowej, zatrzymaj się. Poczuj, co cię inspiruje. Użyj wyobraźni i bądź kreatywny. Zawsze masz na to czas.

pexels.com

Czasami niepotrzebnie brniemy w trudne sytuacje innych ludzi, myśląc, że jesteśmy w stanie coś zmienić. Jeśli nie uda się nam pomóc i nie odpuścimy sobie, pewnego dnia obudzimy się przygnębieni, zestresowani. Czujemy się pod presją niewykonanego dobrze zadania. Stres „wypłukuje” witaminę C z naszego organizmu praktycznie do zera, spada nasza odporność i chorujemy.

Uczucie, które istnieje bo potrzebujemy bliskości i zasypiamy obok kogokolwiek, tak naprawdę nie jest miłością.

Staraj się odkryć prawdziwą miłość. Taki rodzaj związku, który motywuje cię do bycia lepszym mężczyzną lub rozbudzoną, świadomą kobietą. Z piękną intymnością, która jest rzadka. I przestań powtarzać sobie, że nie chcesz być sam. Zrujnowałeś swoje życie wybierając niewłaściwą osobę? Zastanów się zatem dlaczego tak czujesz. Jaka jest różnica pomiędzy samotnością a osamotnieniem. Zadawaj sobie pytania i rozwijaj się. Wtedy dowiesz się o sobie więcej, dostrzeżesz, co cię inspiruje.

Poznajesz siebie w każdej sytuacji, nowej czy tej, którą ponownie przerabiasz. Gdy uświadomisz sobie mechanizmy, którym ulegasz twoje życie będzie łatwiejsze.

Niszczymy sobie życie poprzez rozdrapywanie historii. Oczywiście należy sprawy wyczyścić, pozamykać, aby nie ciągnęły się. Ale przeszłość jest już w przeszłości.

pexels.com

Jeśli pozwolisz, aby każde negatywne zdarzenie miało na ciebie zły wpływ, na pewno poczujesz się źle.
To twoja historia. Jeżeli będziesz dalej uzasadniać, przeżywać i napędzać negatywne emocje, przeszłość „cię dogoni”.

Na pewno rujnujesz sobie życie, kiedy porównujesz się z innymi. Ilość obserwatorów Instagrama, nie zmniejsza lub nie zwiększa Twojej wartości. Kwota pieniędzy na koncie bankowym nie odzwierciedla twojej inteligencji i tak naprawdę nie wpływa na to jak bardzo będziesz szczęśliwy.

Wszyscy się boimy zbyt dużo mówić o naszych uczuciach. Może to być wykorzystane przeciwko nam.

pexels.com

Taka sytuacja silnie nas blokuje. Niech dziewczyna dowie się, że cię inspiruje. Powiedz matce, że ją kochasz przed przyjaciółmi. Otwórz się, śmiej się, ciesz się małymi rzeczami. W tym jest odwaga. Bądź uczciwy wobec siebie.

Pod koniec dnia powinieneś być podekscytowany życiem. A tak nie jest?

Uświadamiając sobie jak działasz pod wpływem manipulacji innych osób, masz szansę się przed tym obronić. Wsłuchaj się w swoje uczucia, rozpoznawaj emocje.

pexels.com

Starajmy się znaleźć odpowiadającą nam i inspirującą nas pracę. Podejmujmy próby odnalezienia wyjątkowej miłości. Szanujmy przyjaciół. Dopiero wtedy odczujemy pełne szczęście, nie tylko jego fragmenty.

Może Cię zainteresować