×

Wstrzyknął jej w twarz silikon. 30-latka została nieodwracalnie oszpecona

Wstrzyknął silikon, ale przemysłowy. Lekarz-oszust oszpecił 30-latkę, która teraz zbiera pieniądze na odwrócenie efektów zabiegu.

Za okazyjną cenę

30-letnia Juju Oliveira, mieszkanka Brazylii, jest transseksualną kobietą. Ponieważ ciągle jej się wydaje, że wygląda niewystarczająco kobieco, zmienia swój wygląd za pomocą zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej. W 2017 roku postanowiła podkreślić kształt policzków i ust poprzez wstrzyknięcie silikonu.

Znalazła lekarza, który zgodził się to zrobić za okazyjną cenę. Niestety, zapomniał dodać, że używa silikonu przemysłowego. Wstrzyknął jej 250 ml silikonu, używanego w przemyśle budowlanym, w usta i policzki.

Oszust oszpecił 30-latkę tak, że stała się pośmiewiskiem. Załamana Juju opowiedziała o swoim dramacie w mediach społecznościowych i zaapelowała o pomoc. Jak ujawniła, nie ma wystarczającej sumy pieniędzy na zabieg odwracający skutki wstrzyknięcia silikonu przemysłowego.

Wstrzyknął silikon, ale przemysłowy

Niestety, nie udało jej się uzbierać zakładanej kwoty. Zamiast 31 tysięcy złotych ( w przeliczeniu), udało jej się zebrać 13,5 tysiąca złotych oraz wiele dobrych rad, by zamiast żebrać po ludziach, pozwała podającego się za lekarza oszusta o odszkodowanie. Na co Oliviera przeznaczyła zebrane 13,5 tysiąca, do tej pory nie wiadomo, jak zakończył się proces.

Ona sama sprawia wrażenie niezdecydowanej. Zapewnia, że pogodziła się ze swoim wyglądem, a jednocześnie wyznaje, że musi coś z nim zrobić, bo ciągłe drwiny i wyzwiska uczyniły jej życie nieznośnym. Zapowiedziała, że znów będzie zbierać pieniądze i udostępniła dane do przelewu, ale zbiórka znowu nie przebiega po jej myśli.

Nie brakuje za to opinii, że nie powinna oczekiwać od innych, że będą ponosili konsekwencje jej nieprzemyślanych decyzji.

Niestety, jest mnóstwo oszustów, którzy żerują na łatwowierności kobiet i ich marzeniach o okładkowej urodzie. Odkąd operacje plastyczne przestały być elitarnym luksusem i stały się dostępne dla wszystkich, miliony kobiet na całym świecie ulegają pokusie, żeby coś poprawić w swoim wyglądzie i w ten sposób zbliżyć się do nierealistycznego ideału piękna, promowanego przez kolorowe magazyny.

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że zdjęcia tam prezentowane są wynikiem pracy sztabu makijażystów, specjalistów od oświetlenia, fryzjerów, wizażystów, fotografów i specjalistów od retuszu zdjęć. Nawet modelki, pozujące do zdjęć, w rzeczywistości nie wyglądają tak, jak na okładkach, jednak wiele kobiet wierzy, że można osiągnąć taki wygląd tuż po wstaniu z łóżka i to najlepiej tanim kosztem. Efekty bywają opłakane.

Juju Oliviera została oszpecona, ale bywa jeszcze gorzej. 36-letnia Meksykanka po operacji nosa znalazła się w stanie krytycznym.

Źródła: www.o2.pl

Polecane