×

Wsparcie od premiera dla rodzin ofiar z Przewodowa. Na co mogą liczyć?

Wojewoda lubelski Lech Sprawka poinformował, że zostało przyznane wsparcie dla rodzin ofiar z Przewodowa zatwierdzone przez Mateusza Morawieckiego. Informacje odnośnie wsparcia zostaną przekazane rodzinom na przełomie bieżącego i następnego tygodnia.

Wsparcie dla ofiar z Przewodowa

Do wybuchu rakiety w Przewodowie doszło we wtorek 15 listopada. W tym dniu rosyjskie siły przeprowadziły silny ostrzał rakietowy na Ukrainę. W wyniku eksplozji blisko granicy polsko-ukraińskiej zginęło dwóch Polaków, pracowników suszarni zbóż.

23 listopada wojewoda lubelski poinformował, że jeszcze tego samego dnia, w którym doszło do dramatycznych zdarzeń, uruchomiono programy pomocowe. W pierwszej kolejności potrzebujący otrzymali różne formy pomocy psychologicznej, które dostępne były zarówno dla rodzin ofiar jak i innych potrzebujących. Ponadto przyznano zasiłki celowe w wysokości po 20 tys. zł.
Wojewoda lubelski potwierdził również wsparcie od premiera Mateusza Morawieckiego dla ofiar z Przewodowa.

obostrzenia w Polsce od 1 marca 2022
Instagram

Dodatkowe wsparcie dla rodzin

Procedury w Kancelarii Premiera zostały już zakończone, a o udzielonym wsparciu rodzina ma się dowiedzieć w najbliższych dniach. O szczegółach związanych z rodzajem pomocy i wysokością kwot media nie będą informowane ze względu na to, by zachować prywatność tych rodzin

– powiedział Sprawka.

Wojewoda dodał, że trwają prace nad wsparciem rodzin ofiar na poziomie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dodatkowo toczą się procedury powiązane z wypłatą odszkodowań dla firmy Agrocom, do której należała suszarnia zbóż. Właściciel wspólnie z firmami ubezpieczeniowymi ustala wysokość odszkodowania.

Tymczasem służby zakończyły pracę na miejscu eksplozji. W sobotę i w niedzielę na miejscowym cmentarzu pochowano dwie ofiary tragicznego zdarzenia: 59-letniego traktorzystę Bogdana C. oraz 60-letniego kierownika magazynu Bogusława W.

Źródła: tvn24.pl, www.rmf24.pl
Fotografie: gov.pl, Twitter (miniatura wpisu), www.gov.pl, twitter.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij