×

Wjechał autem do podziemnego tunelu dla pieszych. Był pod wpływem alkoholu i narkotyków

W poniedziałek, 12 sierpnia, policjanci zatrzymali 27-latka, który wjechał autem do podziemnego tunelu dla pieszych w Spocie. Funkcjonariusze byli bezpośrednimi świadkami zdarzenia. Młody mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Jednak to nie wszystko. Był również pod wpływem amfetaminy. Miał jednak „usprawiedliwienie” dla swojego stanu. Świętował narodziny dziecka! Cóż za odpowiedzialny rodzic…

Wjechał autem do podziemnego tunelu dla pieszych w Spocie

O zatrzymaniu 27-latka poinformowała oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Sopocie, Lucyna Rekowska. Zdradziła, że wszytko miało miejsce około godziny 4:30 w okolicy ul. Bohaterów Monte Cassino. Zdarzenie widzieli policjanci, którzy akurat patrolowali tę okolicę pieszo. Toyota, którą prowadził 27-latek, od samego początku zwróciła ich uwagę ze względu na „dziwne manewry”, które wykonywał kierowca.

Funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej, ale w tym momencie kierujący samochodem nagle wjechał

Wjechał autem do podziemnego tunelu dla pieszych w Spocie

Ruszyli w pościg za samochodem

Funkcjonariusze policji natychmiast ruszyli w pościg za samochodem. Pojazd zatrzymał się w tunelu. Po chwili okazało się, że jechało nim czterech mężczyzn. Jednym z nich był 27-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, który kierował autem. Policjanci od razu wyczuli od niego woń alkoholu. Po badaniu alkomatem okazało się, że młody mężczyzna ma ponad promil alkoholu w organizmie. Oczywiście został zatrzymany, a jego samochód odwieziono na policyjny parking.

W rozmowie z policjantami kierowca tłumaczył, że razem z kolegami świętował narodziny dziecka, a gdy zostali zatrzymani, wracali do domu

Wjechał autem do tunelu dla pieszych w Spocie

Wjechał autem do podziemnego tunelu dla pieszych w Spocie. Nie tylko alkohol…

Po pewnym czasie funkcjonariusze stwierdzili, że może być on nie tylko pod wpływem alkoholu, ale i narkotyków. Nie mylili się. Test narkotykowy wykazał obecność amfetaminy. Przeszukanie 27-latka ujawniło zawiniątko z białą substancją w jego bieliźnie. Zawartość została przekazana do badań. Zarzuty zostaną postawione młodemu mężczyźnie, gdy wytrzeźwieje.

Wjechał autem do tunelu dla pieszyc

Cóż za odpowiedzialny świeżo upieczony tata… ?