×

Mama opublikowała zdjęcie 3-letniej córki. Znajomi zwrócili uwagę na lewe oko dziewczynki

Wszyscy ci, którzy nie są za tym, aby dzielić się swoim życiem prywatnym w sieci, mogą zmienić zdanie po historii, którą zaraz się z Wami podzielimy. Młoda mama Tara Taylor umieściła na Facebooku zdjęcie swojej ukochanej córeczki. Zrobiła to, aby podzielić się tym, jak jej urocza trzylatka wygląda w przebraniu księżniczki. Spodziewała się komentarzy na temat ubrania, uczesania i wyglądu, ale nie miała pojęcia, że ktokolwiek może zareagować w taki sposób.

3-letnia Rylee wyglądała naprawdę uroczo, ale nie to sprawiło, że znajomi mamy zaczęli komentować zdjęcie

Ktoś dokładnie przyjrzał się zdjęciu i zauważył dziwny błysk w oku dziecka

Na początku ludzie myśleli, że to po prostu odbicie światła, ale komentujący dodali, że być może warto sprawdzić to u okulisty. Tara na początku nie przyjęła tego zbyt poważnie, ale po przemyśleniu, zdecydowała się udać do lekarza, aby to sprawdzić.

Ludzie wskazywali, że blask lewego oka Rylee’a nie wyglądał jak lampa błyskowa, ale coś znacznie poważniejszego. Pediatra, którego matka odwiedziła z córką, zalecił wizytę u okulisty. To właśnie tam u Rylee zdiagnozowano chorobę Coatsa, rzadką przypadłość, powodującą nawet utratę wzroku! Doktor Jorge Calzada z Instytutu Retina Charlesa i Baptist Eye Clinic był pewien, że banalny komentarz w sieci uratował poniekąd dziewczynce życie.

Istotnym problemem, jeśli chodzi akurat o tę przebiegłą chorobę jest fakt, że dziecko nie powie, że niezbyt wyraźnie widzi na jedno oko.

Walka o wzrok

Dzięki temu, że choroba została bardzo wcześnie rozpoznana, lekarze walczą o to, aby zmniejszyć lub nawet zatrzymać utratę wzroku w lewym oku. Najgorsze, że choroba jest na tyle przebiegła, że mogłaby być w ukryciu jeszcze przez kilka lat.

Miejmy nadzieję, że wszystko skończy się dobrze, a nam nie pozostaje nic innego, jak obserwować swoje dzieci

Może Cię zainteresować

zamknij