Kategorie Życie

„Była szczęśliwa, że żyje.” Poruszające zdjęcie radosnego wcześniaka, który ma zaledwie 5 dni

W ostatnim czasie prawdziwą furorę w sieci robi zdjęcie uroczego wcześniaka. Jego radosny uśmiech poruszył wiele osób na całym świecie. Nic więc dziwnego, że zdjęcie maluszka na stronie Love What Matters na Facebooku polubiło ponad 300 tys. osób.

Genialną fotografię, zaledwie 5-dniowej kruszynki, opublikowała jej mama, Lauren Vinje.

„Nasza pierwsza córka, która ma 5 dni. Choć waży 1,7 kg, była szczęśliwa, że żyje! To był obraz, na który często patrzyłam, aby przejść przez wszystkie wzloty i upadki podczas naszych dni na oddziale intensywnej opieki dla noworodków. Życie jest tak cenne.”

Ważąc zaledwie 1,7 kg, dziewczynka była znacznie mniejsza niż średniej wielkości noworodek, którego waga waha się od 3 do 4 kg. Pomimo to, ta kruszynka była szczęśliwa, a najlepiej świadczy o tym jej promienny uśmiech.

usmiech-noworodka-1

Inne mamy, idąc za przykładem Lauren, również opublikowały zdjęcia swoich pociech. Kobiety wspierają i dzielą się swoimi doświadczeniami po narodzinach wcześniaków. Laura Flynn napisała:

„Mój mały chłopiec ważył zaledwie 1,5 kg – teraz ma 5 kg, a jego wzrost przekracza średnią w tym przedziale wiekowym. Wszyscy powtarzali mi, że małe dzieci dorastają, aby kiedyś być największe. Nie wierzyłam w to, ale teraz to wiem.”

usmiech-noworodka-2

Zdjęciem swojego synka postanowiła podzielić się również Kate Hoffman:

„Mój kochany chłopiec urodził się w 34. tygodniu ciąży i ważył 2,3 kg. Po 2 tygodniach spędzonych na oddziale intensywnej terapii jest w domu i rośnie każdego dnia! Ten uśmiech jest najlepszy.”

usmiech-noworodka-3

Z kolei Jill Chambers Goodwin została mamą uroczej dziewczynki:

„Twoja mała dziewczynka jest tak cenna! To moje ulubione zdjęcie, na które uwielbiałam patrzeć podczas naszego pobytu na oddziale intensywnej opieki dla noworodków. Kennedy urodziła się w 31. tygodniu ciąży i ważyła 1,4 kg.”

usmiech-noworodka-4

Zdjęcia tych słodkich maluszków pokazują, że życie to najcenniejszy dar, o który powinniśmy dbać za wszelką cenę. Jeśli uważasz podobnie, udostępnij ten wpis dalej!